LIGA PRVAKA Slavlje Bayera u Moskvi, prošao Real

06 November 2019, Leverkusen: Leverkusen players celebrate their side's first goal during the UEFA Champions League group D soccer match between Bayer Leverkusen and Atletico Madrid at the BayArena. Photo: Rolf Vennenbernd/dpa

Rolf Vennenbernd/dpa

U prvim utakmicama Lige prvaka u utorak Bayer Leverkusen je slavio u Moskvi protiv Lokomotiva s 2-0, dok su Galatasaray i Club Brugges odigrali u Istanbulu 1-1, a tim je ishodom prošao u osminu finala Real Madrid.

Nijemci su pobijedili Lokomotiv i ostali u igri za osminu finala, a što je možda i važnije, vjerojatno osigurali treće mjesto u skupini D i nastavak natjecanja u Europi. Bayer je poveo tragikomičnim autogolom Žemaljetdinova u 11. minuti kada ga je loptom napucao suigrač Eder, a lopta odsjela u samom kutu ruskih vrata. Bender je u 54. minuti potvrdio pobjedu. Vedran Ćorluka je odigrao cijelu utakmicu za Lokomotiv.

U ovoj skupini vodi Juventus s 10 bodova, Atletico ima 7, Bayer 6, a Lokomotiv 3 boda.

U skupini A Galatasaray i Club Brugges su igrali 1-1, čime je iz ove skupine dalje prošao Real, uz već ranije i pariški PSG. Turci su vodili od 11. minute pogotkom Buyuka, a Belgijance je poraza spasio Diatta (90+2). PSG ima 12 boodva, Real 7, Club Brugges 3, a Galatasaray 2 boda.