Liga prvaka: PSG i Liverpool očekivano u četvrtfinalu

epa09066459 Christopher Nkunku (L) and goalkeeper Peter Gulacsi (R) of RB Leipzig fight for the ball with Mohamed Salah (C) of Liverpool during the UEFA Champions League round of 16, second leg, soccer match between Liverpool FC and RB Leipzig at Puskas Ferenc Arena in Budapest, Hungary, 10 March 2021  EPA/Szilard Koszticsak HUNGARY OUT

EPA/Szilard Koszticsak

Aktualni prvaci Engleske i Francuske, Liverpool i Paris Saint-Germain, očekivano su se plasirali u četvrtfinale Lige prvaka. Liverpool je, kao i u prvoj utakmici na Puskas Areni svladao RB Leipzig s 2-0 te s ukupnih 4-0 osigurao prolaz, a PSG-u je i domaćih 1-1 protiv Barcelone bilo dovoljno za potvrdu pobjede 4-1 u dvoboju odigranom na Camp Nou.

Za LIverpool su ponovno strijelcili bili Mohamed Salah i Sadio Mane, a pobjedu svojoj momčadi su donijeli golovima u 70. i 74. minuti.

PSG je na Parku prinčeva poveo u 31. minuti pogotkom Kyliana Mbappea iz kaznenog udarca, dok je za 1-1 pogodio Leo Messi u 37. minuti. Argentinac je u samoj završnici prvog poluvremena propustio iskoristiti jedanaesterac za vodstvo, kad je njegov udarac obranio Keylor Navas, najbolji igrač PSG-a u uzvratu.

Preostala četiri kluba, uz Borussiju Dortmund, Porto, Liverpool i PSG, koja će se 19. ožujka naći u ždrijebu četvrtfinala Lige prvaka doznat ćemo sljedećeg utorka (16.3.) i srijede (17.3).

U utorak će Manchester City protiv Borussije Moenchengladbach braniti prednost 2-0 iz prve utakmice, također odigrane na neutralnom terenu u Budimpešti, a Real će u Madridu protiv Atalante startati s prednošću 1-0 iz Bergama.

U srijedu će Bayern u Muenchenu braniti uvjerljivih 4-1 iz rimskog dvoboja s Laziom, dok će Chelsea na Stamford Bridgeu protiv Atletico Madrida pokušati sačuvati gol prednosti (1-0) iz utakmice odigrane na neutralnom terenu u Bukureštu.

Liga prvaka, osmina finala - uzvratne utakmice
9. ožujka
Borussia D. - Sevilla    2-2 (Haaland 35, 54-11m / En Nesyri 69-11m, 90+6)
ukupan rezultat: 5-4
Juventus - Porto         3-2 (Chiesa 49, 63, Rabiot 117 / S. Oliveira 19-11m, 115)
ukupan rezultat: 4-4 (Porto prošao dalje zbog više golova u gostima)