Liga prvaka: Pobjeda Reala, remi Milana i Porta

epa09561814 Real Madrid's striker Karim Benzema celebrates after scoring the 1-0 during the UEFA Champions League group D soccer match between Real Madrid and Shakhtar Donetsk at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, 03 November 2021.  EPA/Kiko Huesca

EPA/Kiko Huesca

U susretu 4. kola D skupine nogometne Lige prvaka Real Madrid je pobijedio Šahtar sa 2-1, dok su Milan i Porto u skupini B odigrali 1-1.

“Kraljevski klub” je poveo u 14. minuti golom Karima Benzeme, a bio je to 1.000 Realov pogodak u Kupu prvaka i Ligi prvaka.

Real je time postao prvi klub koji je stigao do ove brojke. Na drugom mjestu je Bayern sa 768 golova u elitnom natjecanju “Starog kontinenta”, dok je na trećem mjestu Barcelona 655 golova.

Španjolski velikan je zabio pogodak nakon velike pogreške gostujuće obrane. Vinícius Júnior je ukrao loptu Marlonu te uposlio Benzemu koji je zabio u praznu mrežu za 1-0. Ukrajinci su izjednačili u 39. minuti, s strijelac je bio Fernandao koji je zakucao loptu u mrežu nakon što mu ju je prsima spustio Alan Patrick. Zanimljivo, bio je to prvi pogodak ukrajinskog sastava ove sezone u LP.

Real je bolje krenuo u nastavak i u 61. minuti Benezema je zabio i drugi gol na utakmici, a ponovo je asistent bio Vinicius. Do kraja susreta bilo je još prilika na obje strane, no rezultat se više nije mijenjao. Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić je odigrao cijeli susret za “Kraljevski klub”.

U drugom susretu ove skupine večeras se sastaju Šerif i Inter.

Na ljestvici vodi Real Madrid s devet bodova, Šerif ima šest, Inter četiri, a Šahtar jedan bod.

U prvom susretu 4. kola skupine B Milan i Porto su odigrali 1-1.

Gosti su poveli već u šestoj minuti preko Luiza Diaza. Marko Grujić je “ukrao” loptu neopreznoj obrani Milana, te odlično uposlio Diaza koji je pogodio za 1-0. Milan je mogao do izjednačenja u 34. minuti, Olivier Giroud je već krenuo slaviti, ali je golman Diogo Costa odlično reagirao.

Uzvratio je Porto u 55. minuti, no udarac Evanilsona je završio u okviru gola. Šest minuta kasnije “Rossoneri” su uspjeli izjednačiti. Pucao je Pierre Kalulu, a lopta je pogodila Chancela Mbembu i završila u mreži.

Domaćin je u nastavku susreta jurio drugi gol i pobjedu koja bi ga ostavila u igri za nastavak natjecanja, no više nije bilo promjene rezultata. Ante Rebić nije nastupio za Milan zbog ozljede gležnja.

U drugom susretu sastaju se Liverpool i Atletico Madrid.

Liverpool vodi na ljestvici s devet bodova, Porto ima pet, Atletico četiri, a Milan je osvojio prvi bod.

OZNAKE: Liga prvaka