Liga prvaka: Olympiacos – Jug CO 10-10

Vaterpolisti Juga CO u susretu su 8. kola skupine B Lige prvaka na gostovanju kod europskog prvaka Olympiacosa u Pireju igrao 10-10 (2-4, 2-3, 2-0, 4-3).

Susret u Pireju obilovao je preokretima, domaći je sastav sredinom druge četvrtine poveo sa 6-2, a na poluvremenu je imao prednost od 7-4. No, u nastavku su Dubrovčani postigli pet pogodaka zaredom i pet minuta prije kraja imali vodstvo od 9-7. Nažalost, nekoliko izrazito domaćinskih sudačkih odluka dovelo je do poravnanja na 9-9 dvije i pol minute prije isteka vremena, a usto Jug u završnici nije mogao računati na Macana, Farovića, Merkulova i Benića koji su zaradili po tri isključenja.

U takvoj situaciji je odgovornost u napadu preuzeo 17-godišnji Marko Žuvela i 1:21 minutu prije kraja pogodio za vodstvo Juga od 10-9. Da domaći ipak ostanu neporaženi pobrinuo se Genidounias poravnavši na konačnih 10-10 19 sekundi prije kraja.

Luka Lončar, Maro Joković i Alexandros Papanastasiou postigli su po dva gola za Jug CO, a jedan su dodali Loren Fatović, Xavi Garcia, Danil Merkulov i Marko Žuvela, dok je Konstantinos Genidounias postigao čak pet golova za Olympiacos.

Iako je ovo bila prva utakmica Juga koju nije dobio u Ligi prvaka ove sezone, dubrovački je sastav i dalje uvjerljivo vodeći u skupini sa 22 boda šest više uz utakmicu više od drugog BPM Sport Managementa, koji od 20.30 sati gostuje kod splitskog Jadrana, dok je Olympiacos na diobi trećeg mjesta sa Szolnokijem sa po 12 bodova. Mladost je peta s osam bodova, dok je Jadran posljednji osmi s tri boda.