LIGA PRVAKA Novi poraz PPD Zagreba

Zagreb, 23.09.2017 - Utakmica 2. kola skupine A Lige prvaka za rukometaše PPD Zagreb - Pick Szeged, Arena Zagreb. Na fotografiji trener PPD Zagreb Kasim Kamenica.
foto HINA/ Denis CERIÆ /dc

U susretu trećeg kola A skupine rukometne Lige prvaka PPD Zagreb je poražen u Skoplju od aktualnog europskog prvaka Vardara 21-28 (10-13).

Hrvatskom prvaku je to drugi poraz u skupini uz jedan osvojeni bod, dok je Vardar upisao i treću pobjedu.

PPD Zagreb je dobro ušao u susret i poveo je 3-0. Međutim, europski prvak je vrlo brzo posložio ‘kockice svoje igre’ i u desetoj minuti je izjednačio na 4-4, a nekoliko minuta kasnije stigao i do prvog vodstva (5-4). Od tog trenutka Vardar više nije ispuštao prednost.

Na koncu prvog dijela Makedonci su imali plus tri (13-10), na otvaranju drugog dijela šest golova viška (16-10), a deset minuta prije kraja i najvećih +7 (21-14). Na koncu je bilo 28-21.

Vardar su do pobjede predvodili Jorge Maqueda i Vuko Borozan sa po četiri gola, dok su hrvatski rukometaši Luka Cindrić i Ivan Čupić zabili po tri gola.

Kod Zagreba najefikasniji su bili Stipe Mandalinić s devet golova, te Luka Mrakovčić s tri gola, dok je Urh Kastelic imao 11 obrana.