LIGA PRVAKA: Dinamo u sudačkoj nadoknadi ispustio dva gola prednosti

06.11.2019., stadion Maksimir, Zagreb - UEFA Liga prvaka, skupina C, 4. kolo, GNK Dinamo - FK Sahtar Donjeck. Felix Brych, Nikola Moro, Arijan Ademi, Mislav Orsic Photo: Marko Lukunic/PIXSELL

Marko Lukunic/PIXSELL

U 4. kolu skupine C Lige prvaka Dinamo je na Maksmiru pred 28.316 gledatelja remizirao protiv Šahtara rezultatom 3:3 (1:1). Strijelci za Plave su bili Bruno Petković, Luka Ivanušec i Arijan Ademi dok su za goste poentirali Patrick, Mraes i Tete.

Izabranici Nenada Bjelice se tako nakon četiri odigrana kola nalaze na drugom mjestu ljestvice s pet bodova koliko ima i ukrajinska momčad, a obje imaju pet bodova zaostatka za Manchester Cityjem.

Šahtar je bolji ulazak u utakmicu konkretizirao u 13. minuti kada je nakon kombinacije Patricka i Marlosa s pet metara poentirao pored nemoćnog Livakovića poentirao prvi.

Plavi su do izjednačenja mogli doći u 19. minuti, ali pokušaj Petkovića odlično brani Pyatov.

Petković do pogotka ipak dolazi šest minuta kasnije kada je bio najviši u petercu nakon ubačaja Catherinea.

U završnici prvog poluvremena Plavi su u dva navrata tražili najstrožu kazni nakon što su u šesnestercu pali Petković i Ademi, ali Brych i VAR nisu se oglasili.

Dinamo je veliku priliku za vodstvo imao u 59. minuti kada je u kontri Olmo uposlio Leovca, no njegov udarac je u gredu skrenuo Stepanenko.

Domaći su od 74. minute igrali s igračem manje nakon što je drugi žuti karton dobio Nikola Moro. Samo minutu kasnije Šahtar je preko Matviyenka imao veliku priliku za vodstvo, ali fantastičnom obranom se iskazao Livaković.

Brojčane snage na terenu su izjednačenje već u 79. minuti kada je također zbog drugog žutog kartona igru prije vremena morao napustiti Marlos.

Dinamo do prednosti dolazi u 83. minuti. Catherine je dugom loptom pronašao Petkovića koji ju je odložio za natrčalog Ivanušeca, a mladi veznjak potom prezicnim udarcem pronalazi put do mreže gostiju.

U 89. minuti Plavi su povećali prednost nakon što je Olmo prošao po desnoj strani, a potom je idelno na drugoj stativi pronašao Ademija kojem nije bilo teško poentirati.

Gosti u sudačkoj nadoknadi prvo pogađaju gredu, a potom nakon ubačaja Kovalenka u 93. minuti pogađa Moraes.

U 97. minuti Brych pokazuje na bijelu točku, a kazneni udarac je potvrdio i VAR koji je vodio Catherineov udarac laktom Pyatova koji se u posljednjim trenucima našao u napadu. S 11 metara siguran je bio Tete.

U drugom susretu skupine C Atalanta je na San Siru zahvaljujući golu Marija Pašalića remizirala s Manchester Cityjem rezultatom 1:1 (0:1).

U 5. kolu koje je na rasporedu u utorak, 26. studenog Dinamo gostuje kod Atalante dok Manchester City dočekuje Šahtar.