LIGA PRVAKA Dinamo poražen u Lyonu, Šemper debitirao u LP

Jean Paul Thomas/PIXSELL

Nogometaši zagrebačkog Dinama poraženi su u prvom kolu skupine H Lige prvaka od Lyona sa 3:0.

Nakon dva uzastopna poraza Francuza, protiv Dinama pokazali su odlično izdanje. bili su brzi, točni u dodavanjima, izluđivali su obranu Dinama. U vodstvo su došli u 13. minuti preko Tolissa. Rafael je lijepo dodao u peterac, a Tolisso glavom zabija kraj šempera. Dinamova obrana nije najbolje reagirala kod pokrivanja vojih protivnika.

U još nekoliko navrata izigrali su Francuzi hrvatskog prvaka i mogli su u prvom poluvremenu zabiti i više pogodaka. Ipak, nije bilo koncentracije kod napadača francuske momčadi, a neke udarce obranio je i mladi Šemper, koji je danas upisao prvi nastup u Ligi prvaka. U 42. minuti Cornet je ponovno izigrao Dinamovu obranu, postigao je pogodak, ali malo se i požurio pri primanju lopte, pa su suci opravdano taj pogodak poništili.

Dinamo je prvi udarac u okvir vrata Lopesa uputio u 45. minuti – Jonas je silovito pucao iz daljine, ali Lopes je bio na mjestu. Ukupno, Lyon je u prvom poluvremenu čak 15 puta pucao prema vratima Šempera, čega je 6 otišlo u okvir. Dinamo je Lopesu zaprijetio svega dva puta, a samo udarac Jonasa išao je u okvir.

Samo četiri minute nakon početka drugog poluvremena Lyon je udvostručio svoju prednost – Cornet je idealno poslužio Ferrija, koji je izbjegao zaleđe i pogodio za 2:0. Treći gol ‘Modri’ su prilimi u 57. minuti. Stojanović je izgubio loptu ispred Corneta, koji dodaje Tolissu. Ovaj mu loptu vraća natrag, između trojice Dinamovih braniča i pogađa za konačnih 3:0.

Tu se Lyon malo opustio, a Dinamo je počeo ozbiljnije napadati. Najbolju priliku imao je Soudani u 61. minuti, kada je u istom napadu pogodio prvo vratnicu sa nekoliko metara, a nakon odbijene lopte pokušao i ljevicom, ali lopta je otišla iznad gola. U 87. minuti i Šitum je pogodio vratnicu.

Statistika govori da je Lyon uputio 22 udarca prema Dinamovim vratima, a 10 ih je otišlo u okvir gola. Mladi Šemper upisao je sedam obrana. Dinamo je na kraju popravio statistiku iz prvog poluvremena – na kraju su 14 puta pucali prema francuskim vratima, a dva udarca otišla su u okvir vrata. Dinamo može žaliti što barem nije postigao pogodak. U svemu drugom Francuzi su ipak bili bolji.

U sljedećem ih kolu Lige prvaka očekuje dvoboj s Juventusom, koji je večeras protiv Seville odigrao bez pogodaka.

OZNAKE: Dinamo, Liga prvaka, lyon