LIGA PRVAKA Dinamo pao glupom pogreškom i zakinut za penal

fah

U susretu trećeg kola F skupine nogometne Lige prvaka Dinamo je na stadionu Maksimir pred 13,600 gledatelja izgubio od Olympiacosa 0-1 i pokvario izglede za plasman u drugi krug natjecanja, ali i za osvajanje treće pozicije koja vodi u Euriopsku ligu.

Pogodak odluke postigao je Ideye Brown u 79. minuti. Dinamov vratar Eduardo je izravan krivac pošto mu je lopta upućena iz mrtvog kuta prošla kroz noge.

Dinamo je veći dio utakmice bio bolji, a ‘modri’ su dva puta uzdrmali okvir suparničkog gola. U 52. minuti je Domagoj Antolić pogodio vratnicu, a isto je 13 minuta prije kraja susreta učinio i Marko Rog. U posljednjoj minuti produžetka jedan je grčki branič u kaznenom prostoru igrao rukom ali je sučeva zviždaljka ostala izvan upotrebe.

Dinamo je do večerašnjeg ogleda upisao samo jedan poraz u zadnjih 48 utakmica.

DINAMO – OLYMPIACOS 0-1
Pred 13.600 gledatelja na stadionu Maksimir sudio je Tagliavento iz Italije.
Strijelac: 0-1 Ideye (79)
DINAMO: Eduardo – Matel, Gonçalo, Taravel, Pivarić – Machado, Antolić – Soudani, Fernandes (Henriqez, 72), Rog (Ćorić, 87) – Hodžić (Pjaca, 61)
OLIMPIAKOS: Roberto – Elabdelaoui, Siovas, Botia, Mazuaku – Milivojević, Kasami, Fortounis (Dominguez, 72) – Pardo (Salino, 82), Seba (Costa, 90)- Ideye
U drugom susretu iz ove skupine Arsenal je u Londonu pobijedio Bayern 2-0 golovima Oliviera Girouda (77) i Mesuta Ozila (90+4).
Na ljestvici vode Bayern i Olympiacos sa po šest bodova, dok Arsenal i Dinamo imaju po tri boda.
U idućem kolu, 4. studenog igrat će isti suparnici, ali u Pireju i Munchenu.