LIGA PRVAKA : Dinamo bez pobjede protiv Luksemburžana

FaH

U prvom susretu 2. pretkola Lige prvaka u Zagrebu su nogometaši Dinama i Fola Escha odigrali neriješeno 1-1 (1-1), a uzvrat je za sedam dana u Luksemburgu.

Pogodak je za Dinamo postigao Angelo Henriquez (36), dok su gosti vodili zgoditkom Samira Hadjia (25). Hrvatski prvak je posve razočarao svoje navijače u ogledu s protivnikom kojeg je prije dvije godine u pretkolu lako izbacio s ukupnih 6-0. Obrana “modrih” je luksemburškoj momčadi “poklonila” i pogodak, tek treći u europskoj povijesti Fole, a napad Dinama čak u drugom poluvremenu i u situaciji kada su gosti igrali s deset igrača nije stvorio niti jednu izrazitu priliku.

Dinamo je u susret ušao bez ozlijeđnih Arijana Ademija i Ante Ćorića, koji je osjetio bol na samom zagrijavanju, a luksemburški prvak je puno bolje započeo utakmicu. Igrači Fole imali su dvije dobre prilike na samom početku dvoboja, a u 25. minuti su i poveli nakon prebacivanja glavom Hornusa do Hadjia, koji s pet metara lako postiže pogodak. Hrvatski prvak je izgledao prilično bespomoćno sve do 36. minute kada je akciju Pjace i Soudanija pogotkom okončao Čileanac Henriquez. U 64. minuti crveni karton je zaradio igrač gostiju Ronny Suoto zbog brutalnog prekršaja na Rogu, ali jalovi Zagrepčani nisu uspjeli iskoristiti tu prednost, pa su Luksemburžani došli do najvećeg uspjeha u povijesti.