Liga prvaka: City slavio u Budimpešti, Realu pobjeda protiv Atalante

epa09034689 Atalanta's Robin Gosens (L) and Real Madrid's Luka Modric in action during the UEFA Champions League soccer match, round of 16, first leg, Atalanta BC vs Real Madrid at Gewiss Stadium in Bergamo, Italy, 24 February 2021.  EPA/PAOLO MAGNI

EPA/PAOLO MAGNI

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su Borussiju Mönchengladbach s 2-0 u Budimpešti, a Real Madrid je s 1-0 svladao Atalantu u Bergamu, u posljednje dvije utakmice prvog kruga osmine finala Lige prvaka, koje su odigrane u srijedu.

U vrlo nadmoćnoj predstavi Manchester City su do pobjede na Puskas Areni, gdje ih je Borussia ugostila zbog epidemioloških mjera koje su na snazi u Njemačkoj, doveli Portugalac Bernardo Silva, strijelac vodećeg pogotka u 29. minuti, i Brazilac Gabriel Jesus koji je na asistenciju Silve pogodio mrežu u 65. minuti.

Uzvrat na Etihadu je na rasporedu 16. ožujka.

U Bergamu je Atalanta ugostila Real Madrid i od 17. minute igrala s igračem manje zbog isključenja Freulera. No, gosti su brojačnu prednost uspjeli iskoristiti tek u 86. minuti kad je Francuz Ferland Mendy preciznim udarcem s dvadesetak metara pogodio lijevi donji kut domaćeg gola.

Luka Modrić je odigrao cijelu utakmicu i bio jedan od istaknutijih pojedinaca u pobjedničkoj momčadi, a Mario Pašalić je za Atalantu igrao od 30. minute kad je zamijenio ozlijeđenog Zapatu.

Uzvrat u Madridu na stadionu Alfredo di Stefano bit će odigran 16. ožujka.

Liga prvaka, osmina finala - prve utakmice
16. veljače
Barcelona - PSG          1-4 (Messi 27-11m / Mbappe 32, 65, 85, Kean 70)
RB Leipzig - Liverpool   0-2 (Salah 53, Mane 58)

17. veljače
Porto - Juventus         2-1 (Taremi 2, Marega 46 / Chiesa 82)
Sevilla - Borussia D.    2-3 (Suso 7, L. de Jong 84 / Dahoud 19, Haaland 27, 43)

23. veljače
Atletico M. - Chelsea    0-1 (Giroud 71)
Lazio - Bayern           1-4 (Correa 49 / Lewandowski 9, Musiala 24, Sane 42, Acerbi 47-ag)