Liga prvaka: Borussia slavila protiv Seville, dva gola Haalanda

epa09019677 Borussia Dortmund's striker Erling Haaland celebrates after scoring the 1-2 lead during the first leg of the UEFA Champions League round of 16 soccer match between Sevilla FC and Borussia Dortmund held at Sanchez Pzijuan stadium in Seville, southern Spain, 17 February 2021.  EPA/Julio Munoz

EPA/Julio Munoz

U prvom susretu osmine finala nogometne Lige prvaka Borussia Dortmund je na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan pobijedila Sevillu sa 3-2 uz dva gola sjajnog norveškog napadača Erlinga Haalanda.

Golove za Borussiju zabili su Mahmoud Dahoud (19) i Erling Haaland (27, 43), dok su strijelci za Sevillu bili Suso (7) i Luuk de Jong (86).

Bivši hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić igrao je za Sevillu prvo poluvrijeme, a završnici prvog dijela načinio je pogrešku kod trećeg gostujućeg gola.

Uzvratni susret je 9. ožujka u Dortmundu.

Bio je to susret koji je obilježio sjajni norveški napadač postigavši dva gola čime je stigao do brojke od osam golova u Ligi prvaka ove sezone. Haaland je ukupno postigao 18 golova u “Champions League” u svega 13 nastupa, a zanimljivo zabio je svakom od osam suparnika protiv kojih je igrao.

Borussija je ovom utakmicom prekinula niz od tri uzastopna gostujuća poraza u svim natjecanjima, dok je Sevilla upisala prvi poraz nakon devet uzastopnih pobjeda pri čemu u zadnjih sedam nije primila niti pogodak.

Gosti su hrabro i napadački otvorili susret, međutim Sevilla je uz malo sreće povela već u sedmoj minuti utakmice. Suso je pucao s ruba kaznenog prostora, no lopta je pogodila Matsa Hummelsa i prevarila Marvina Hitza za rano vodstvo Andalužana.

Borussija je izjednačila 12 minuta kasnije golom Mahmouda Dahouda sjajnim udarcem s više od 20 metara. U 27. minuti gosti su okrenuli rezultat, a pogodak je postigao Haaland. Norvežanin je povukao loptu, odigrao dupli pas sa Sanchom i zabio pored nemoćnog Bona.

U posljednjoj minuti prvog dijela Haaland je još jednom svladao domaćeg vratara i to nakon pogreške Ivana Rakitića koji je neprecizno dodao loptu na sredini terena. Borussija je krenula u kontru, Marco Reus je uposlio Haalanda, a ovaj zabio za 3-1.

Sevillin trener Julen Lopetegui u poluvremenu je izvadio Rakitića iz igre i uveo Nemanju Gudelja, a nakon sat vremena igre napravio je još tri zamjene nakon čega je njegova momčad zaigrala daleko bolje.

Korak do smanjena rezultata Sevilla je bila u 74. minuti kada je Oscar Rodriguez iz slobodnog udarca pogodio okvir gola. Tračak nade Španjolcima uoči uzvrata vratio je De Jong smanjivši u 86. minuti na 3-2.