LIGA PRVAKA: Benfica – Borussia Dortmund 1:0

epa05793531 Benfica' Kostas Mitroglou (L) fights for the ball with Borussia Dortmund Sokratis Papastathopoulos (R) during the UEFA Champions League soccer match between Benfica vs Borussia Dortmund at the Luz stadium in Lisbon, Portugal, 14 February 2017.  EPA/TIAGO PETINGA

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka u Lisabonu portugalska Benfica je pobijedila Borussiju iz Dortmunda s 1-0 i stekla prednost pred uzvrat 8. ožujka u Njemačkoj.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Grk Konstantinos Mitroglou u 48. minuti, a napadač Borussie Pierre-Emerick Aubameyang je u 58. minuti promašio kazneni udarac.

Sastav iz Dortmunda čeka teška zadaća u uzvratu za 14 dana jer su u Lisabonu izgubili od momčadi koja je imala svega jedan udarac u okvir gola, a svoje brojne prilike nisu iskoristili.

Borussia je bila puno bolja momčad u prvom dijelu, ali niti Aubameyang, a niti Dembele  nisu dobro reagirali u izglednim prilikama. Unatoč velikoj dominaciji njemačke momčadi povela je Benfica u 48. minuti. Nakon udarca s kuta Luisao je glavom prebacio do Mitrogloua, koji s dva metra pogađa mrežu. U 58. minuti Aubameyang je promašio kazneni udarac nakon što je domaći igrač Fejsa igrao rukom u kaznenom prostoru. Gabonac je pucao po sredini gola, a vratar Ederson je to uspio obraniti.

BENFICA – BORUSSIA DORTMUND 1-0

Pred 63.00 gledatelja na stadionu Luz sudio je Nicola Rizzoli iz Italije.

Strijelci: 1-0 Mitroglou (48)

Promašeni penal: Aubameyang (Bor, 58)

BENFICA: Ederson – Semedo, Luisao, Lindelöf, Eliseu – Salvio, Pizzi, Fejsa, Carrillo (Filipe Augusto, 46)- Rafa (Cervi, 67), Mitroglou (Jimenez, 75)

BORUSSIA DORTMUND: Buerki – Piszczek, Sokratis, Bartra, Schmelzer – Weigl – Durm, Dembélé, Guerreiro (Castro, 81), Reus (Pulisic, 82) – Aubameyang (Schuerrle, 62).