LIGA PRVAKA: Başakşehir slavio protiv Uniteda, Zenit i Lazio remizirali

epa08798831 Aleksandr Erokhin (far left) of Zenit celebrates with teammates after scoring the opening goal during the UEFA Champions League group F soccer match between FC Zenit St. Petersburg and SS Lazio in St. Petersburg, Russia, 04 November 2020.  EPA/Anatoly Maltsev

EPA/Anatoly Maltsev

Nogometaši Manchester Uniteda poraženi su u srijedu u trećem kolu skupine H Lige prvaka na gostovanju kod Başakşehira s 2:1, dok su Zenit i Lazio odigrali 1:1 u utakmici skupine F.

Başakşehir je poveo u 12. minuti kada je na asistenciju Edina Višće pogodio Demba Ba. U 40. minuti Višća je iskoristio asistenciju Türüça te povećao vodstvo domaćina. Konačni rezultat postavio je Anthony Martiak u 43. minuti susreta.

U večernjem terminu u ovoj skupini sastaju se RB leipzig i PSG. Mancester je nakon dvije uvodne pobjede upisao prvi poraz, uz gol razliku 8:3 te su i dalje vodeća momčad skupine. Turska ekipa nalazi se na trećem mjestu s danas osvojena tri boda.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za Zenit u remiju protiv Lazija. Aleksandr Erokhin doveo je u 32. minuti Zenit u vodstvo, a izjednačio je Felipe Caicedo u 82. minuti susreta.

U skupini F večeras još igraju Borussia Dortmund i Club Brugge. Lazio je s pet osvojenih bodova trenutno vodeća momčad skupine, dok je Zenit na posljednjem mjestu s jednim bodom.