LIGA PRVAKA: Atletico Madrid izborio ulazak u finale

epa05288858 Madrid's Antoine Griezmann (r-l), Gabi and Koke celebrate the UEFA Champions League semi final second leg soccer match between Bayern Munich vs Atletico Madrid in Munich, Germany, 03 May 2016.  EPA/Daniel Karmann

Nogometaši Atletico Madrida drugi put u posljednje tri sezone izborili su plasman u finale Lige prvaka.

Nakon što u prvom polufinalnom susretu u Madridu pobijedili Bayern 1-0, večeras su u Munchenu uzgubili 1-2, no idu dalje zbog pogotka postignutog u gostima.

Golove za Bayern zabili su Xabi Alonso (31) i Robert Lewandowski (74), dok je strijelac za Atletico bio Antoine Griezmann (54). Oba sastava su promašila i jedanaesterac. Kod Bayerna je bio neprecizan Thomas Muller u 34. minuti kod rezultata 1-0, dok je za goste promašio Fernando Torres u 84 minuti.

Bayern je dominirao od prve minute, no u prvih pola sata nije imao niti jednu ozbiljniju priliku. Domaćin je stigao do vodstva u 31. minuti pogotkom Xabija Alonsa iz slobodnog udarca izjednačivši tako rezultat iz prve utakmice. Tri minute kasnije Bavarci su mogli i do drugog pogotka. Gimenez je skrivio kazneni udarac povlačeći Javia Martineza, no Thomas Muller je promašio sjajnu priliku. Njegov udarac s 11m obranio je slovenski vratar Jan Oblak. Gosti su izjednačili u 54. minuti nakon sjajne kontre koju je započeo Fernando Torres, a realizirao Antoine Griezmann. Bio je to sedmi pogodak francuskog napadača ove sezone u LP. Nadu Bavarcima vratio je Robert Lewandowski golom u 74. minuti za vodstvo 2-1. Ribery je odlično ubacio, Vidal povratnom loptom glavom asistirao poljskom napadaču za njegov deveti pogodak ove sezone u Ligi prvaka. U 84. minuti Atletico je mogao sve riješiti, no Torres je promašio jedanaesterac za ulazak u finale. Prekršaj je skrivio Martinez, no Manuel Neuer je sjajno reagirao i obranio udarac španjolskog napadača. Do kraja utakmice Bayern je lovio treći pogodak za finale, no Atletico se obranio.

Atletico je u svom petom polufinalu izborio treće finale, a dosadašnja dva finala je izgubio. Protiv Bayerna 1974. godine, te prije dvije godine od Real Madrida.

U drugom polufinalnom susretu u srijedu se u Madridu sastaju Real i Manchester City, a prvi susret na Etihadu je završio bez golova.

Finale je 28. svibnja u Milanu na stadionu San Siro.