LIGA PRVAKA Atalanta na San Siru bolja od Dinama

26.11.2019., Milano, Italija, San Siro stadion - UEFA Liga prvaka, skupina C, 5. kolo, Atalanta B.C. - GNK Dinamo. Alejandro Gomez Photo: Slavko Midzor/PIXSELL

Slavko Midzor/PIXSELL

U 5. kolu skupine C Lige prvaka Atalanta je na San Siru pogocima Muriela i Gomeza bila bolja od Dinama rezultatom 2:0 (1:0). Hrvatskom prvaku nije pomoglo ni oko pet tisuća glasnih navijača koji su stigli u Milano boriti Plave. Talijanska momčad je tako s ova tri boda zadržala šanse da izbori prolazak u daljnji krug natjecanja.

Utakmicu su bolje otvorili domaćini koji su u prve dvije minute imali dvije dobre prilike, no Hateboer i Pašalić nisu dobro reagirali na prizemna dodavanja Muriela i Gomeza s desne strane napada.

U 17. minuti iz daljine je udarac okušao Muriel, ali bio je to lagan zadatak za vratara Dinama. Tri minute kasnije Gomez je ponovno s desne strane ubacio u peterac, ali Mario Pašalić još jedan put u dobroj situaciji ne uspijeva zahvatiti loptu.

Dinamo je prvi put ozbiljnije zaprijetio u 23. minuti kada je pokušaj Oršića blokirala domaća obrana.

Dinamo je kapitulirao u 27. minuti kada prvo Gosens pogađa prečku, na odbijenu loptu je loše reagirao Leovac, a potom u borbi za loptu Perić ruši Muriela te sudac Karasev pokazuje na bijelu točku. Kazneni udarac je realizirao kolumbijski napadač koji je loptu poslao u jednu, a Livakovića u drugu stranu.

U 32. minuti de Roon je oduzeo loptu neopreznom Periću te je uposlio Muriela, a on sa 18 metara iz dobre pozicije puca preko gola. Minutu kasnije iz daljine je pucao Leovac, ali Gollini sigurno hvata loptu. Uslijedila je kontra Atalante, Gosens je ubacio s lijeve strane, a udarac Hateboera ispred gol linije čisti Perić.

Dinamo je veliku priliku za izjednačenje imao u 36. minuti kada Oršić iz kaznenog prostora dobrim udarcem pogađa gredu.

U 44. minuti ubačaj Pašalića u vlastitu mrežu zamalo je skrenuo Ademi. Bila je to posljednja prilika u prvom dijelu susreta u kojem su domaćini boljom igrom ostvarili prednost.

Već u drugoj minuti nastavka Atalanta je povećala svoju prednost. Gomez je prevario Ivanušeca provukavši mu loptu kroz noge, a potom je s ruba kaznenog prostora preciznim udarcem pogodio suprotnu stranu Livakovićeva gola.

U 56. minuti su dupli pas razmijenili Freuler i Miruel, ali udarac prvog je blokirala obrana Dinama. Sedam minuta kasnije udarac je okušao i Pašalić, ali lopta od bloka odlazi u korner.

Domaćini su do novog pogotka mogli doći u 69. minuti kada je nakon dodavanja Pašalića vanjski dio stative pogodio Iličić. Do drugog gola na utakmici u 76. minuti je mogao doći Gomez kojeg je uposlio Pašalić za 1 na 1 s Livakovićem, ali vratar Dinama izlazi kao pobjednik tog dvoboja.

Atalanta je na koncu puno boljom igrom došla do zalužene pobjede protiv izabranika Nenada Bjelice.

U drugoj večerašnjoj utakmici u skupini C Manchester City je na domaćem terenu remizirao protiv Šahtara rezultatom 1:1 (0:0) čime je kolo prije kraja osigurao prvo mjesto u skupini.

U posljednjem kolu koje je na rasporedu u srijedu, 11. prosinca Dinamo na Maksimiru dočekuje Manchester City dok je Šahtar domaćin Atalanti te ćemo tad saznati tko uz engleskog prvaka nastavlja natjecanje u Ligi prvaka, tko ide u Europsku ligu, a za koga je europsko natjecanje završeno.