LIGA NACIJA Talijani slavili u Poljskoj

epa07093502 Arkadiusz Milik (L) of Poland in action against Cristiano Biraghi (R) of Italy during the UEFA Nations League soccer match between Poland and Italy, in Chorzow, Poland, 14 October 2018.  EPA/Andrzej Grygiel POLAND OUT

U dvoboju Lige A skupine 3 Lige nacija Italija je slavila u gostima kod Poljske s 1-0 i ostala u utrci za prvo mjesto.

Italija je do pobjede došla pogotkom Biraghija u drugoj minuti sudačke nadoknade. Ovo je drugi domaći poraz Poljske, koji su prije tri dana izgubili i od Portugala (2-3). Na ljestvici vodi Portugal sa šest bodova, Italija ima 4, a Poljska 1.

U utakmici B lige natjecanja Lige nacija u Sočiju su nogometaši Rusije slavili protiv Turske s 2-0 i praktički su osigurali prvo mjesto u skupini. Pobjedu su domaćinima nedavnog Svjetskog prvenstva donijeli Neudstadter (20) i Čerišev (78), a Rusi sada vode u skupini sa sedam bodova, četiri više od Turske i šest od Švedske.

U dvoboju 4. skupine lige C Lige nacija u Bukureštu su nogometaši Rumunjske i Srbije igrali bez golova, 0-0. Vodeća ekipa u skupini Srbija propustila je pobjedu kod Rumunjske i praktički osiguranje prvog mjesta dva kola prije kraja jer su od 45. minute imali igrača više nakon isključenja Tamasa, a potom i Dušan Tadić nije iskoristio kazneni udarac. U ovoj skupini igraju je Crna Gora slavila na gostovanju u Litvi s 3-0.

Nakon 4 kola Srbija ima 8 bodova, Crna Gora 7, Rumunjska 6, a Litva je bez bodova.

U najslabijoj Ligi D Azerbadžan i Malta su odigrali 1-1, kao i Farski otoci i Kosovo, pa Kosovari i dalje vode u skupini.