LIGA NACIJA: Minimalna pobjeda Francuske na gostovanju kod Švedske

epa08649662 France's Kylian Mbappe (R) scores the opening goal next to Sweden's Sebastian Larsson during the UEFA Nations League soccer match between Sweden and France at Friends Arena in Stockholm, Sweden, 05 September 2020.  EPA/Christine Olsson ***OUT SWEDEN OUT***

EPA/Christine Olsson

Reprezentativci Francuske sinoć su u prvom kolu Lige nacija slavili protiv Švedske s 1:0, a jedini pogodak postigao je Kylian Mbappe u 41. minuti.

Aktualni svjetski prvaci u posljednjim minutama susreta mogli su i povećati prednost, ali Antoine Griezmann je promašio kazneni udarac. Sljedeći susret Francuska igra protiv Hrvatske u utorak.

Belgija je na gostovanju kod Danske slavila 2:0, a golove su postigli Denayer i Mertens.

Nogometaši Engleske pobjedom su započeli nastup u Ligi nacija svladavši u gostima Island s 1:0 golom u sudačkoj nadoknadi. Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Raheem Sterling iz penala u 91. minuti, a potom je u zadnjim trenucima dvoboja Islanđanin Bjarnarsson je promašio kazneni udarac. Englezi su zadnjih 18 minuta igrali s igračem manje nakon isključenja Kylea Walkera.

U Ligi C Crna Gora je na krilima dvostrukog strijelca Stevana Jovetića pobijedila u gostima Cipar s 2:0, a u gostima su slavili i Gruzija kod Estonije (1:0) te Luksemburg kod Azerbejdžana (2:1).