LIGA NACIJA: Englezi sretno slavili na Islandu

epa08649181 Nikola Vukcevic (R) of Montenegro in action against Ioannis Kousoulos (L) of Cyprus during the UEFA Nations League soccer match between Cyprus and Montenegro at the GSP stadium in Nicosia, Cyprus, 05 September 2020.  EPA/SAVVIDES PRESS

EPA/SAVVIDES PRESS

Nogometaši Engleske pobjedom su započeli nastup u Ligi nacija svladavši, uz dosta sreće, u gostima Island s 1-0 golom u sudačkoj nadoknadi.

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Raheem Sterling iz penala u 91. minuti, a potom je u zadnjim trenucima dvoboja Islanđanin Bjarnarsson je promašio kazneni udarac. Englezi su zadnjih 18 minuta igrali s igračem manje nakon isključenja Kylea Walkera.

Ovo je bila i svojevrsna osveta Engleza Islanđanima, koji su ih eliminirali s prošlog EURA.

U Ligi C Crna Gora je na krilima dvostrukog strijelca Stevana Jovetića pobijedila u gostima Cipar s 2-0, a u gostima su slavili i Gruzija kod Estonije (1-0) i Luksemburg kod Azerbejdžana (2-1).

LIGA A

ISLAND – ENGLESKA 0-1 (Sterling 90+1pen)

LIGA C

SJEVERNA MAKEDONIJA – ARMENIJA 2-1 (Alioski 4pen, Nestorovski 38pen//Barghesyan 90+4pen)

AZERBAJDŽAN-LUKSEMBURG 1-2 (Šejdajev 43//Krivotsjkuk 48ag, Rodrigues 72pen)

CIPAR – CRNA GORA 0-2 (Jovetić 60, 73)

ESTONIJA – GRUZIJA 0-1 (Kačarava 32)