OHANDZA I ERCEG ZA PREOKRET Hajduk u trećem pretkolu EL

epa06099434 Roman Prochazka of PFC Levski (R) vies for the ball with Barry Hamza of Hajduk Split (L) during their UEFA Europa League, second qualifying round 2nd leg soccer match between PFC Levski and Hajduk Split in Sofia , Bulgaria, 20 August 2017.  EPA/VASSIL DONEV

Hajduk je pobijedio Levski u uzvratu u Sofiji (2:1) nakon što je slavio i u prvom meču (1:0). U revanšu je promašio niz prilika i gubio 0:1.

Dominaciju i čak osam velikih šansi do 69. minute, Hajduk nije uspio pretvoriti u uvjerljivo vodstvo i potvrdu prolaska.

Odmah nakon zadnjeg, Ercegovog promašaja, krenula je kontra gostiju. Cvetković je sam na desnoj strani, odakle lijepo centrira na peterac, gdje Bus  zakucava glavom u gol, također neometan.

Hajduk je tako osim nedopustivo loše realizacije, koja će mu se protiv imalo boljeg protivnika nego što je to potpuno limitirani i nižerazredni Levski, itekako osvetiti, pokazao jednako nedopustivo šuplju obranu.

LEVSKI – HAJDUK 1:2

UŽIVO:

90′ Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

86. minuta: GOOOL za HAJDUK! 1:2, strijelac ANTE ERCEG! Konačno zadovoljština za puste promašaje. Sjurio se prema golu s lijeve strane, probio cijelu obranu i večeras sjajnog golmana Mitreva.

80. minuta: GOOL za HAJDUK! 1:1, strijelac FRANCK OHANDZA! Dobio je loptu na rubu kaznenog prostora, othrvao se dvojici čuvara i pucao. Lopta se odbila od Goranova, promijenila smjer i tako prevarila Mitreva. Hajduk je promašio niz velikih prilika i onda gol spasa postigao sretno, ali zasluženo.

78′ Zamjena kod Hajduka, Ohandza ulazi umjesto Vlašića.

69. minuta: GOOOL za LEVSKI! 1:0, strijelac SERGIU BUS!

69′ Velika prilika za Hajduk! Erceg puca pod prečku, Mitrev još jednom brani.

61′ Opet prilika za Hajduk. Tudor puca iskosa s 12 metara. Lopta je odbijena u korner.

57′ Nova zamjena kod Levskog. Izlazi Narh, ulazi Bus.

50′ Velika prilika Hajduka i nevjerojatan rasplet! Sjajna kontra; Vlašić je povukao i dodao Tudoru na desnom krilu, koji ulazi prema golu i onda vara bugarsku obranu povratnom loptom za Radoševića. On potpuno sam s desetak metara šalje loptu u gol, ali tamo na crti, pored već savladanog Mitreva, na crti brani Hajdukov golgeter Futacs!

46′ Počeo je drugi dio uz izmjenu kod Levskog. Adeniji umjesto Panajotova.

Kraj poluvremena

Hajduk je propustio razbiti Levski jer gosti nisu iskoristili čak šest velikih prilika protiv potpuno nižerazrednog suparnika. Uz to, na samom kraju prvog dijela ozlijedio se Fran Tudor.

45+2′ Velika prilika za Hajduk! Savvas je gurnuo loptu u prostor na desnoj strani za Tudora. On se zabio prema golu. Na petercu mu u susret kreće Mitrev, koji još jednom spašava Levski. Tudor se ozlijedio u sudaru s golmanom domaćina.

45′ Igrat će se dvije minute sudačke nadoknade.

40′ Erceg puca s ruba kaznenog prostora. Mitrev odbija u korner.

38′ Nakon što je podijelio nekoliko vrhunskih lopti, koje su Erceg i Futacs propustili pretvoriti u golove, Radošević je sada odlično zaustavio kontru Levskog.

34′ Velika prilika za Hajduk! Vlašić je s 15-ak metara pucao u blok, od kojeg lopta dolazi do Ercega na petercu, ali u zadnji tren golman Mitrev spašava Levski bacanjem u noge Hajdukovom napadaču.

32′ Velika prilika za Hajduk! Opet Radoševič sjajnom dubinskom loptom rastvara obranu domaćina, Erceg u naletu vara čuvara i s desetak metara iskosa s lijeve strane gađa poluvisoko u suprotni kut.

29′ Velika prilika za Hajduk! Radošević jako dobro puca iz slobodnjaka, ali Mitrev ništa lošije brani, odnosno izbija u korner.

29′ Prvi žuti karton na utakmici i to za Cvetkovića. Bočni igrač domaćih ruši Ercega na samom rubu kaznenog prostora s desne strane i dobiva javnu opomenu.

26′ Velika prilika za Hajduk! Radošević je odlično odigrao u prostor pred gol za Futacsa, koji puca s vrha peterca, ali Cvetković u zadnji tren izbija u korner.

25′ Velika prilika za Hajduk! Hamza opet odlično puca iz daljine. Blok domaćih šalje loptu tek nekoliko centimetara od lijeve stative golmana Mitreva.

20′ Nova opasnost pred golom Hajduka. Gomez je odlično ubacio iz slobodnjaka s lijeve strane, lopta pada pred Stipicin gol, ali na travi nakon sudara s igračima domaćih završava i Hajdukov golman. Lopta na kraju prolazi uz njegovu lijevu stativu.

14′ Erceg opet ostavlja loptu, ovaj put za Hamzu, čiji snažan udarac s 18 metara odlično blokira Jablonsky.

12′ Levski ima prvi udarac na gol. Gomez s desetak metara puca glavom, ali bezopasno.

10′ Erceg odlično probija lijevu stranu, ostavlja loptu za Vlašića na rubu kaznenog prostora, a ovaj prosljeđuje do Futacsa, koji s desetak metara loše zahvaća loptu.

4′ Nova prijetnja Levskog po boku. Mapuku je prošao po desnoj strani obrane Hajduka, ubacio pred gol, ali Savvas izbija u korner.

3′ Cvetković je ubacio povratnu pred Hajdukov gol s desne strane, i to je izgledalo jako dobro, ali nije bilo nikoga od njegovih suigrača da je spremi u Stipicinu mrežu.

1′ Turski sudac Ali Parabiyik označio je početak utakmice