LEN EUROPSKI KUP Mladost i POŠK prošli u drugi krug

Marko Prpic/PIXSELL

Vaterpolisti splitskog POŠK-a i zagrebačke Mladosti plasirali su se u drugi krug natjecanja u LEN Europskom kupu, tako što su Zagrepčani osvojili prvo mjesto na turniru u francuskom Aix-en-Provenceu, dok su Splićani kao domaćini turnira prošli dalje kao drugoplasirani.

Mladost je nakon pobjeda nad domaćinom (9-6) i neodlučenim ishodom protiv Montepelliera (9-9), posljednjeg dana natjecanja s 15-6 svladala ruski Šturm 2002 s 15-6. Uz ‘mladostaše’ u drugi krug su prošli i domaćini Pays d’Aix Natation.

U Splitu su na turniru sudjelovale samo tri momčadi pa je POŠK-u za prolaz dalje dovoljna bila i pobjeda nad njemačkim Bayerom 14-7, ostvarena u subotu. U nedjeljnom dvoboju mađarski Ferencvaros svladao je POŠK s 13-12 i osvojio prvo mjesto.

S turnira skupine C, koji je odigran u Košicama u drugi krug natjecanja prošli su talijanski Canottieri i mađarski BVSC-Zuglo, dok su prva dva mjesta na turniru u Napulju osvojili domaći Posillipo i španjolska CN Terrassa.