Leicester pobijedio Arsenal 3-0

U prvom nedjeljnom dvoboju 36. kola engleskog nogometnog prvenstva Leicester je na svom King Power stadionu pobijedio londonski Arsenal sa 3-0 (0-0).
‘Topnici’ su od 36. minute igrali s desetoricom igrača, jer je drugi žuti karton dobio Maitland-Niles, a domaća momčad je brojčanu prednost iskoristila u drugom poluvremenu. Leicester je poveo pogotkom 21-godišnjeg belgijskog veznjaka Yourija Tielemansa u 59. minuti, a u završnici dvoboja dvaput je loptu u mrežu poslao Jamie Vardy (86, 90+5).
Pobjeda ‘lisica’ najviše će razveseliti navijače Manchester Uniteda koji od 17.30 sati dočekuje Chelsea i pobjedom se može s njim izjednačiti, a prestići Arsenal u borbi za mjesta u Ligi prvaka za sljedeću sezonu.
Manchester City gostuje kod Burnleyja, a pobjeda mu donosi povratak na čelo ljestvice na kojoj vodi Liverpool sa 91 bodom, dva više od Cityja. Treći je Tottenham sa 70, a četvrti Chelsea sa 67 bodova. Arsenal je ostao na 66 bodova, a Manchester United ih ima 64. Leicester na osmom mjestu sa 51 bodom

OZNAKE: arsenal, Leicester