Leicester City skočio na treće mjesto, remi Evertona i Tottenhama

epa07898459 James Maddison of Leicester scores the 1-1 during the English Premier League match between Liverpool FC and Leicester City at Anfield, Liverpool, Britain, 05 October 2019.  EPA/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/PETER POWELL

Nogometaši Leicester Cityja probili su se na treće mjesto engleskog prvenstva nakon što su na gostovanju pobijedili Crystal Palace sa 2-0, dok su Everton i Tottenham odigrali 1-1.

“Lisice” nisu bile tako visoko od sezone 2015/16. u kojoj su senzacionalno osvojile naslov prvaka.

Golove za Leicester zabili su Caglar Soyuncu u 57. minuti i Jamie Vardy u 88. minuti koji je postao prvi strijelac u Premiershipu ove sezone koji je stigao do brojke od 10 golova.

U drugom susretu Everton i Tottenham su na Goodison Parku odigrali 1-1 nakon što je domaćin izjednačio u sedmoj minuti sudačke nadoknade golom Cenka Tosuna.

Tottenham je poveo u 63. minuti golom Dele Alija nakon velike pogreške domaćeg veznjaka Alexa Iwobija koji je ‘poklonio’ gostima loptu.

U 79. minuti gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Son Heung-Min, a izjednačio je Tosun u sedmoj minuti nadoknade. Sudac Martin Atkinson je utakmicu zbog dvije provjere VAR-om produžio za čak 12 minuta.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 31 bodom, Manchester City je drugi sa 25 bodova, dok Leicester City na trećoj poziciji ima 23 boda koliko ima i Chelsea stepenicu niže.