Lecce se spasio ispadanja u Serie B

epa10643224 US Lecce's Alexis Blin (R) and Spezia Calcio's Albin Ekdal (L) in action during the Italian Serie A soccer match US Lecce vs Spezia Calcio at the Via del Mare stadium in Lecce, Italy, 21 May 2023.  EPA/ABBONDANZA SCURO LEZZI

EPA/ABBONDANZA SCURO LEZZI

Nogometaši Bologne i Napolija odigrali su 2-2 u ogledu 37. kola talijanske Serie A premda je novi prvak Napoli vodio nakon sat vremena igre s 2-0.

Za domaćina nezadrživ je bio prvi strijelac Serie A, Nigerijac Victor Osmihen, koji je postigao dva pogotka za 2-0 gostiju u 14. i 54. minuti. Time je Osimhen došao do 24. i 25. pogotka ove sezone u ligi čime je iza sebe ostavio Lautara Martineza, napadača Intera, za četiri pogotka, jedno kolo prije kraja.

Napoli ipak nije pobijedio, a krivci su za to bili strijelci Bologne, Ferguson u 62. i Silvestri u 84. minuti. Hrvatski nogometaš Nikola Moro za Bolognu je igrao od 61. minute.

Prije posljednjeg kola od ispadanja se spasio Lecce koji je pobijedio Monzu u gostima 1-0. Pogodak vrijedan velikog uspjeha Leccea je zabio u 110. minuti, iz jedanaesterca je strijelac bio Colombo. Inače, Lecce je mogao biti u mnogo većim problemima, ali u 83. minuti je golman Leccea Falcone obranio udarac s bijele točke Gytkjaeru.

Sigurni putnici u Serie B su od ranije Sampdoria i Cremonese, a još se traži jedan gubitnik. Prije zadnjeg kola Verona i Spezia imaju po 31 bod.

OZNAKE: serie a, lecce