Lazio u završnici do pobjede protiv Cremonesea

epa10644774 Lazio’s Ciro Immobile celebrates after scoring a penalty goal during the Italian Serie A soccer match Udinese Calcio and SS Lazio at the Friuli - Dacia Arena stadium in Udine, Italy, 21 May 2023.  EPA/GABRIELE MENIS

EPA/GABRIELE MENIS

Nogometaši Lazija pobijedili su na domaćem terenu u Rimu Cremonese s 3-2, u dvoboju pretposljednjeg 37. kola talijanske Serie A.

Od svojih navijača tako se Lazio za ovu sezonu oprostio na pobjednički način, a već je ranije osigurao igranje Lige prvaka iduće sezone.

U prvom poluvremenu rimski sastav je stekao dva gola prednosti nakon golova Hysaja u četvrtoj i Milinković-Savića u 34. minuti. No početkom drugog dijela gosti iz Cremone su izjednačili nakon gola Galdamesa u 54. i autogola Lazzarija u 58. minuti. Dvoboj je odlučen u 89. minuti kada je Sergej Milinković-Savić postigao drugi pogodak na utakmici, iz blizine je glavom poentirao za konačnih 3-2.

Ovom se pobjedom Lazio vratio na drugo mjesto ljestvice, ispred Intera, a od prije je poznato kako će Cremonese iduće sezone ponovno igrati u Serie B. Hrvatski nogometaš Toma Bašić za Lazio je u igru ušao u samom finišu, u 90. minuti.

OZNAKE: lazio, serie a