Lazio ispustio dva gola prednosti, nastupili Bašić i Pjaca

Rijeka: Susret Hrvatske i Jordana u prijateljskoj utakmici 15.10.2018., stadion HNK Rijeka, Rijeka - Prijateljska utakmica, Hrvatska - Jordan. Marko Pjaca Photo: Goran Kovacic/PIXSELL

Goran Kovacic/PIXSELL

U susretu 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio i Empoli su na Olimpicu odigrali 2-2 nakon što su gosti u posljednjih osam minuta zabili dva gola.

Domaćin je poveo već u drugoj minuti golom Felipea Andersona, a u 54. je Mattia Zaccagni zabio za 2-0. U 63. minuti “nebesko-plavi” su bili blizu trećeg gola, pucao je Sergej Milinković-Savić, no Guglielmo Vicario je sjajno reagirao odbivši loptu u vratnicu.

U 84. minuti Francesco Caputo je smanjio vrativši nadu gostima, a u četvrtoj minuti nadoknade je Razvan Marin sjajnim udarcem s ruba kaznenog prostora donio gostima bod. Hrvatski nogometaš Toma Bašić je za Lazio igrao od 87. minute, dok je Marko Pjaca u dresu Empolija zaigrao od 68. minute.

Bio je ovo prvi bod Lazija nakon dva uzastopna porza, dok je Empoli drugi susret u nizu remizirao.

Bez pobjednika, ali i golova je završio susret između Spezije i Leccea. Kristijan Bistrović je za goste igrao od 66. minute.

U prvom nedjeljnom susretu Salernitana i Torino su odigrali 1-1. Gostujuća momčad koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić je povela u 36. minuti golom Antonia Sanabrije. Torino je u prvom dijelu imao još nekoliko odličnih prilika, ali je meksički vratar Guillermo Ochoa branio sjajno.

Kada nije obranio Meksikanac, domaćine je spasio okvir gola. U 40. minuti stativu je pogodio Mergim Vojvoda, a tri minute kasnije i Perr Schuurs.

Salernitana je sve promašaje Jurićeve momčadi kaznila u 49. minuti golom Tonnyja Vilhene. U 85. minuti Torino je bio vrlo blizu novog vodstva, ali je Ochoa udarac Ricarda Rodrigueza skrenuo u okvir gola.

Na koncu je Torino uputio 23 udarca pri čemu osam u okvir suparničkog gola, ali nije uspio izboriti pobjedu. Za domaći sastav je do 76. minute igrao Domagoj Bradarić, dok je Nikola Vlašić odigrao cijeli susret za Torino.

Salernitana je ovim remijem prekinula niz od tri uzastopna poraza, dok je Torino upisao treći remi u nizu.

U nedjelju su na rasporedu još dva susreta, Sampdoria – Napoli (18.00), te Milan – Roma (20.45).

Na vrhu ljestvice je Napoli (41) ispred Juventusa (37), Milana (36) i Intera (34).