Lazio – Empoli 1-0, Badelju 15 minuta

U prvom susretu 23. kola talijanskog nogometnog prvenstva Lazio je na stadionu Olimpico pobijedio Empoli sa 1-0 skočivši na četvrto mjesto na ljestvice Serie A.

Bila je to slaba utakmica koja je odlučena nakon velike pogreške gostujućeg vratara Ivana Provedela u 42. minuti. Provedel je loše štopao jednu povratnu loptu, a u pokušaju da je ispuca srušio je Felipea Caiceda skrivivši kazneni udarac. Ekvadorski napadač je izveo jedanaesterac sigurno pogodivši za 1-0. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj je igrao za Lazio posljednjih 15 minuta.

Lazio je ovom pobjedom skočio sa sedmog na četvrto mjesto sa 38 bodova. Na ljestvici vodi Juventus sa 60 bodova, Napoli na drugom mjestu ima 51 bod, a Inter je treći sa 40 bodova. Empoli je ostao na 17. mjestu sa 18 bodova, jednom bodom više od zone ispadanja.

U petak se sastaju Chievo – Roma, u subotu su na rasporedu dvije utakmice, Fiorentina – Napoli i Parma – Inter, dok je u nedjelju preostalih šest utakmica. Snage će odmjeriti Bologna – Genoa, Sampdoria – Frosinone, Atalanta – SPAL, Torino – Udinese, Sassuolo – Juventus, te Milan – Cagliari.

OZNAKE: milan badelj, lazio