Laziju talijanski Superkup protiv Juventusa

epa08037246 Lazio's Ciro Immobile (2-R) jubilates with his teammates after scoring the 1-0 goal during the Italian Serie A soccer match SS Lazio vs Udinese Calcio at Olimpico stadium in Rome, Italy, 01 December 2019.  EPA/ANGELO CARCONI

EPA/ANGELO CARCONI

Nogometaši Lazija pobjednici su talijanskog Superupa. Oni su u nedjelju slavili protiv Juventusa sa 3:1.

Lazio je poveo u 16. minuti preko Luis Alberta, a izjednačio je Paulo Dybala u 45. minuti. Novo vodstvo lazio donbio je Senad Lulić u 73. minuti, a konačni je rezultat postavio Danilo Cataldi u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

Juventus je utakmicu završio s desetoricom nogometaša na terenu, jer je u 93. minuti drugi žuti karton zaradio Rodrigo Bentancur.

Stara dama tako je ostala na osam osvojenih trofeja Superkupa Italije, dok je Lazio osvojio peti trofej.

OZNAKE: Juventus, superkup, lazio