Kyrie Irving se vratio s 22 koša u pobjedi Brooklyna u Indiani, Stephenson zabio 20 u nizu

Brooklyn Nets' Kyrie Irving reacts after hitting a shot during the second half of the team's NBA basketball game against the Indiana Pacers, Wednesday, Jan. 5, 2022, in Indianapolis. (AP Photo/Darron Cummings)

AP Photo/Darron Cummings

Kyrie Irving se vratio i u pobjedi Brooklyna nad Indianom u kojoj su Pacersi vodili s 19 razlike nije izgledao kao čovjek koji osam mjeseci nije igrao, a uglavnom niti trenirao s momčadi. Indiana je početkom treće četvrtine vodila 82-61 ali Netsi su na kraju pobijedili 129-121 uz 22 koša (9/17) i 4 asistencija Irvinga. „Nije izgledao nimalo nervozan, on ima to svoje ‘poker lice’. Igrao je s puno energije i žara“, rekao je nakon utakmice o Irvingu Kevin Durant koji je upisao 39 koševa (15/24), 8 skokova i 7 asistencija. „Bio sam malo nervozan. Osam mjeseci sam bio bez utakmica, uz sve ovo što se događalo u zadnje vrijeme“ rekao je Irving koji će moći igrati samo gostujuće utakmice, jer u državi New York necijepljeni ne smiju sudjelovati na okupljanjima u zatvorenim prostorima. To znači da će Irving preskočiti sljedeće dvije utakmice, koje Netsi igraju doma, a u igru će opet u nedjelju u Portlandu. James Harden je za Netse zabio 18 (5/12) uz 6 asistencija.

Za Indianu kojoj je ovo šesti uzastopni poraz Domantas Sabonis zabio je 32 (10/14), uhvatio 12 skokova i dao 10 asistencija a oduševio je povratnik Lance Stephenson s 30 koševa (12/19) od kojih je 20 u nizu zabio u prvoj četvrtini, točnije – u samo šest minuta prve četvrtine. Stephenson se krajem prosinca vratio u NBA nakon dvije sezone, a nakon 10-dnevnog ugovora s Atlantom sada ga je uzela Indiana. „Dvije godine sam samo trenirao za ovo, čekao ovaj trenutak. Sretan sam što sam tu“, rekao je Stephenson.