Kvalifikacije za SP: Sretna pobjeda Rusije protiv Slovačke

Nogometaši Rusije svladali su Slovačku 1-0 u kvalifikacijskom ogledu za odlazak na Svjetsko prvenstvo čime su ostali uz bok Hrvatskoj u skupini H.

Bodovno su Hrvatska i Rusija izjednačeni na vrhu ljestvice premda se lako moglo dogoditi da takvo stanje ne bude nakon petka. Naime, Slovačka je ostavila mnogo bolji dojam od Rusije tijekom utakmice u Kazanju. Slovačka je diktirala tempo, napadala i stvarala šanse. Imali su gosti više od 20 udaraca prema suparničkim vratima, no na kraju je sve to bilo uzalud.

Odlučio je autogol Škriniara u 24. minuti te je Rusija ostala u ravnopravnoj igri za prvo mjesto.

U još jednom ogledu ove skupine H Slovenija je napokon odigrala jednu uvjerljivu utakmicu te je slavila kod Malte s 4-0. Dva pogotka je postigao Josip Iličić, dok su po jedan dodali Šporar i Šeško za skok Slovenije na treće mjesto ljestvice.

Njemačka je vrlo teško slomila Rumunjsku u Hamburgu te je pobijedila 2-1. Gosti su poveli golom Hagija u 9. minuti i kroz prvo poluvrijeme gosti su to vodstvo i zadržali. Početkom nastavka je izjednačio Gnabry, a Njemačka je prvo mjesto skupine J potvrdila tek u 81. minuti kada je pobjednički pogodak postigao Müller.

Na drugo mjesto ljestvice se vratila Sjeverna Makedonija koja je lakoćom obavila gostovanje kod Lihtenštajna gdje je slavila 4-0. Nakon jednog gola u prvom dijelu (Velkovski) u nastavku su Makedonci protutnjali pored suparnika.

Istih 12 bodova kao Sjeverna Makedonija ima i Armenija koja je dugo vodila kod Islanda, ali je u 77. minuti za konačnih 1-1 zabio Johannesson.

Ritam u skupini G i dalje diktira Nizozemska koja nije impresionirala ovom prilikom. No, tri boda su upisana nakon tek 1-0 kod Latvije. Jedini je gol zabio Klaassen u 19. minuti.

Iako je Norveška igrala bez svog najboljeg igrača Haalanda uspjela je uzeti bod kod Turske (1-1). U Istanbulu su oba gola postignuta u prvom dijelu. Domaćin je poveo golom Aktürkoglua u 6. minuti, dok je Thorstvedt izjednačio u 41. minuti.

Nizozemska ima 16 bodova, odnosno, dva više od Norveške i četiri više od Turske.

U skupini E su Češka i Wales odigrali 2-2 čime je Belgija na prvom mjestu ostala još mirnija prije nastavka kvalifikacija. Trenutačno Belgija ima dvostruko više bodova (16-8) od ta dva suparnika. Češka je u Pragu vodila do 69. minute kada je James zabio za izjednačenje i nastavak borbe ove dvije momčadi za drugo mjesto na ljestvici.

Estonija je, pak, ostvarila prvu pobjedu u kvalifikacijama. Svladala je na domaćem terenu Bjelorusiju s 2-0 te je upravo tog suparnika preskočila na ljestvici i bacila ga na posljednje mjesto.