KVALIFIKACIJE ZA SP Slavlje Portugalaca, novi poraz Nizozemske, remi Belgije i Grčke

epa05870584 Radja Nainggolan (R) of Belgium fights for the ball with Andreas Samaras of Greece during  the FIFA World Cup 2018 qualifying soccer match Belgium vs Greece at King Baudoin stadium in Brussels, Belgium, 25 March 2017.  EPA/OLIVIER HOSLET

Nogometaši Bugarske u subotu su u utakmici petog kola skupine A kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo slavili protiv Nizozemske sa 2:0 i preskočili ih na trećem mjestu skupine. Golove za Bugare u Sofiji dao je Spas Delev u 5. i 20. minuti susreta. U drugoj utakmici ove skupine reprezentativci Francuske slavili su kod Luksemburga sa 3:1. Dva je gola zabio Olivier Giroud, a jednog je dodao Antoine Griezmann sa jedanaest metara. Jedini pogodak za domaćine postigao je Aurelien Joachim, također s bijele točke. U ranije odigranoj utakmici Švedska je s 4:0 slavila protiv Bjelorusije.

Francuska je preuzela čelnu poziciju skupine A sa 13 bodova, tri više od druge Švedske i četiri više od Bugarske. Nizpozemska ima sedam bodova, dok dno ljestvice drže Bjelorusija sa 2 i Luksemburg sa jednim bodom.

U skupini B aktualni europski prvaci pobijedili su Mađarsku sa 3:0. Cristiano Ronaldo postigao je dva gola, a André Silva jednog. U ranije odigranim utakmicama Švicarska je minimalno slavila protiv Latvije, dok su Andora i Farski otoci odigrali bez golova.

Švicarska je ostala stopostotna reprezentacija i ima 15 bodova. Portugal je drugi sa 13. Slijedi mađarska sa 7 bodova, Farski otoci sa 5, te Latvija sa 3 i Andora sa jednim bodom.

Skupinu H zatvorili su u subotu Belgija i Grčka, koje su u Bruxellesu odigrale 1:1. Povela je Grčka preko Mitrogloua, a izjednačio je Romelu Lukaku. Grčka je utakmicu završila sa čak dva igrača manje. Prvi crveni karton dobio je Tachtsidis u 65. minuti, a drugi Tzevellas u petoj minuti sudačke nadoknade. Ranije danas Bosna je s 5:0 pobijedila Gibraltar, dok su Cipar i Estonija odigrale bez pogodaka.

Belgija je vodeća momčad skupine sa 13 bodova, dva više od druge Grčke. Bosna je na trećem mjestu s 10 bodova. Slijede Cipar i Estonija sa po 4 boda te Gibraltar bez bodova.