KVALIFIKACIJE ZA SP Šestice Belgije i Portugala, pobjeda Bosne

EPA/JENS KRISTIAN VANG

Nogometaši Francuske upisali su u ponedjeljak pobjedu u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo 2018. godine protiv Nizozemske. Slavili su sa 1:0, a strijelac je bio Paul Pogba u 30. minuti utakmice na asistenciju Dimitrija Payeta. U ostalim susretima skupine A Luksemburg je, s igračem manje, uzeo bod kod Bjelorusije. Dirk Carlson je u 44. minuti zaradio drugi žuti karton, a Bjelorusija je povela u 80. minuti preko Savitsog. Ipak, bod Luksemburgu donio je Joachim pet minuta kasnije.

Švedska je kod kuće slavila protiv bugarske sa 3:0. Pogotke su postigli Toivonen u 39., Hiljemark u 45. i Lindelof u 58. minuti susreta. Francuska je vodeća momčad skupine A sa 7 bodova, koliko ima i druga Švedska. Slijedi Nizozemska sa 4 boda, te Bugarska sa 3. Bjelorusija je skupila dva boda, a Luksemburg je večeras osvojio svoj prvi bod u kvalifikacijama.

Švicarska je u skupini B pobijedila Andoru sa 2:1. U vodstvo su došli preko Schara sa bijele točke u 19. minuti, a na 2:0 je povisio mehmedi u 77. minuti. Počasni pogodak za Andoru postigao je Martinez u prvoj minuti sudačke nadoknade. Mađarska je slavila protiv Latvije sa 2:0, a pogotke su postigli Gyurcso u 10. i Szalai u 77. minuti susreta.

Portugal je sa 6:0 pregazio Farske otoke. Hat-trick zabio je Andre Silva (12′, 22′, 37′), a po jednog su dodali Cristiano Ronaldo (65′), Joao Moutinho (90’+1) i Joao Cancelo (90’+3). Švicarska je vodeća sa stopostotnim učinkom i devet bodova, slijedo Portugal sa 6 bodova. Po četiri boda skupili su Mađarska i Farski otoci. Latvija ima 3 boda, a Andora je jedina bez bodova.

Bosna i Hercegovina, nakon teškog poraza od Belgije, vratila se pobjedama. Slavili su u ponedjeljak protiv Cipra sa 2:0, a oba pogotka postigao je Edin Džeko. Miralem Pjanić upisao je dvije asistencije. Grčka je s istim rezultatom pobijedila Estoniju – pogodio je Torosidis već u drugoj minuti, te potom Stafylidis u 61. minuti.

Belgija je s visokih 6:0 pobijedila Gibraltar. Benteke je postigao najbrži pogodak u povijesti kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, matiravši vratara Ibrahima već u sedmoj sekundi utakmice. U 19. minuti povisio je Axel Witsel, a Benteke je postigao svoj drugi pogodak večeri u 42. minuti. U drugom poluvremenu nastavila se golijada – Mertens je pogodio u 51., Benteke došao do hat-tricka u 56. minuti, a konačni rezultat postavio je Eden Hazard u 79. minuti.

Belgija je prva na ljestvici sa 9 bodova, koliko ima i Grčka. Slijedi Bosna sa 6 bodova te Estonija sa 3. bez bodova su Cipar i Gibraltar.