KVALIFIKACIJE ZA SP Pobjeda Ukrajine za drugo mjesto naše skupine

epa06023009 Yevhen Konoplyanka of Ukraine celebrates scoring the 1-0 lead during the FIFA World Cup 2018 group I qualifying soccer match between Finland and Ukraine at the Ratina Stadium in Tampere, Finland, 11 June 2017.  EPA/KIMMO BRANDT

Reprezentativci Ukrajine slavili su u nedjelju u utakmici šestog kola skupine I kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Finske sa 2:1 i preuzeli drugo mjesto od Islanda, koji sa Hrvatskom igra od 20:45 sati.

Ukrajinu je u Finskoj u vodstvo doveo Konoplyanka u 51. minuti, a izjednačio je Pohjanpalou 72. minuti. Tri boda izabranicima Andrija Ševčenka donio je Besedin u 75. minuti utakmice.

Ukrajina je sada druga sa 11 bodova, te ima bod više od trećeg Islanda i dva manje od vodeće Hrvatske.

U skupini D Irska i Austrija odigrale su 1:1, uz golove Hintereggera za Austriju i Waltersa za Irsku. Moldavija i Gruzija također su podijelile bodove – bilo je 2:2. Ginsarii Dedov doveli su Moldaviju do 2:0 još u prvom poluvremenu, ali Guzija u drugom zabija dva gola – preko Merebashvilija i Qazaishvilija.

Irska je vodeća momčad skupine D sa 12 bodova, slijedi Srbija sa bodom manje, i utakmicom manje. Austrija je treća sa 8 bodova. Slijede Wales sa 7, te Gruzija sa 3 i Moldavija sa 2 boda.