Kvalifikacije za OI: Poraz Hrvatske, pobjeda nad Tunisom donosi prolaz

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvatski košarkaši nisu uspjeli svladali Italiju u Torinu, na otvaranju kvalifikacijskog turnira za OI, jer su u lošoj napadačkoj predstavi poraženi od domaćina s 60-67 (23-21, 12-12, 12-21, 13-13).

Osim prve četvrtine u kojoj su ubacili 23 koša, u preostalih 30 minuta izabranici Aleksandra Petrovića pokazali su napadačku nemoć, a u više navrata i bezidejnost. Ipak, u posljednjih šest minuta Hrvatska je ušla sa samo tri koša zaostatka (53-56), ali domaća je reprezentacija završnicu odigrala mnogo bolje i svojom drugom pobjedom osigurala prvo mjesto u skupini.

Bojan Bogdanović je s 26 koševa bio daleko najefikasniji igrač naše reprezentacije. Dario Šarić je uz 11 poena dodao i 10 skokova. Talijanske strijelce je s 19 koševa predvodio Marco Belinelli, dok su Danilo Gallinari i Daniel Hackett ubacili po 12 svaki.

Poraz od Italije hrvatske je košarkaše onemogućio u osvajanju prvog mjesta u skupini B. Petrovićevi izabranici će u srijedu (21 sat) morati pobijediti Tunis za osvajanje drugog mjesta i plasman u polufinale u kojem će se, po svemu sudeći, Hrvati namjeriti na Grke. Naime, ako u posljednjem dvoboju u skupini A Grčka prema očekivanjima pobijedi Meksiko bit će prva u skupini i poslati Meksikance na Talijane.