Kvalifikacije za Katar: Osmica Belgije, sedmica Nizozemske

epa09107384 Belarus' Max Ebong Ngome (L) in action against Belgium's Hans Vanaken (R) during the FIFA World Cup 2022 qualifying soccer match between Belgium and Belarus in Leuven, Belgium, 30 March 2021.  EPA/Olivier Hoslet

EPA/Olivier Hoslet

Nogometna reprezentacija Belgije je u susretu E skupine kvalifikacija za SP 2022. godine deklasirala Bjelorusiju sa 8-0, dok je Nizozemska u susretu G skupine na gostovanju pobijedila Gibraltar sa 7-0.

Bronačani s posljednjeg World Cupa su već nakon prvog poluvremena vodili sa 4-0, a u nastavku su zabili još četiri gola.

Strijelci su bili Michy Batshuayi (14), Hanas Vanaken (17, 89), Leonardo Trossard (38, 76), Jeremy Doku (42), Dennis Praet (49) i Christian Benteke (70).

U drugom susretu iz ove skupine Wales je pobijedio Češku sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Daniel James u 82. minuti.

Oba sastava završila su utakmicu s igračem manje. Gosti su od 49. minute igrali bez isključenog Patrika Schicka, a kod Velšana “pocrvenio” je Connor Roberts u 77. minuti

Na ljestvici vodi Belgija sa sedam bodova ispred Češke koja ima četiri boda.

Portugal je u dvoboju A skupine na gostovanju pobijedio Luksemburg sa 3-1. Luksemburg je poveo u 30. minuti golom Gersona Rodriguesa, no u posljednjim trenucima prvog dijela izjednačio je Diogo Jota. U drugom dijelu za Portugal su zabili Cristiano Ronaldo (51) i Joao Palinha (80).

U drugom susretu iz ove skupine Srbija je uz dva gola Aleksandra Mitrovića u Bakuu pobijedila Azerbejdžan sa 2-1.

Gosti su poveli golom napadača Fulhama u 16. minuti, izjednačio je Emin Mahmudov u 59. iz jedanaesterca, a Mitrović je u 81. minutu postigao još jedan pogodak vrijedan pobjede i tri boda. Bio je to njegov već peti gol u prva tri nastupa u kvalifikacijama za SP.

Na ljestvici vode Portugal i Srbija sa po sedam bodova.

Turska je u susretu protiv Latvije vodila 2-0 i 3-1, ali je na koncu završilo 3-3. Turci su u prvom kolu skupine G porazili Nizozemsku sa 4-2, u drugom kolu Norvešku sa 3-0, a činilo se kako će do tri boda i protiv Latvije. No gosti se nisu predavali.

Kenan Karaman (2), Hakan Calhanoglu (33) i Burak Yilmaz (52) su zabili za turski sastav, a Roberts Savaļnieks (35), Roberts Uldriks (58) i Davis Ikaunieks (79) za goste.

Nizozemska je na gostovanju pobijedila Gibraltar sa 7-0 postigavši šest golova u drugom dijelu.

Strijelci su bili Steven Berghuis (42), Luuk de Jong (55), Memphis Depay (61, 88), Georginio Wijnaldum (62), Donyell Malen (64) i Donny van de Beek (85).

U trećem susretu iz ove skupine Norveška je na gostovanju pobijedila Crnu Goru sa 1-0, a gol odluke zabio je Alexander Sorloth (35).

Na ljestvici vodi Turska sa sedam bodova, dok Nizozemska, Norveška i Crna Gora imaju po šest bodova.