Kvalifikacije za Euro: Poraz hrvatskih nogometašica

Zaprešić, 18.09.2020. - Kvalifikacijska utakmica hrvatske ženske A nogometne reprezentacije protiv Švicarske za Europsko prvenstvo 2021. godine. Na fotografiji Iva Landeka.
foto HINA/ Admir BULJUBAŠIĆ/ abu

HINA/ Admir BULJUBAŠIĆ/ abu

U kvalifikacijama za Euro 2022. hrvatska ženska nogometna reprezentacija u utorak je u gradiću Mogosoaia kraj Bukurešta poražena od Rumunjske sa 1-4 (1-3), iako je povela u 9. minuti pogotkom Ivane Rudelić.

No, već u 16. minuti Rumunjke dolaze do izjednačenja autogolom hrvatske kapetanice Ive Landeke. Do kraja poluvremena Rumunjke postižu još dva pogotka, a mrežu su zatresle Mara Batea (39) i Andrea Herczeg (45+3). Konačnih 4-1 postavila je Laura Rus (67).

Prije četiri dana nogometašice Hrvatske su protiv favorizirane Švicarske u Zaprešiću odigrale 1-1. Hrvatske nogometašice, koje više nemaju izgleda za plasman na Euro, u preostale dvije utakmice kvalifikacija su domaćini, 27. studenoga protiv Litve i 1. prosinca protiv Rumunjske.