KUP: Prošli Inter, Cibalia i Lokomotiva

Zagreb, 21.8.2016 - Utakmica 6. kola Prve HNL: Inter - Lokomotiva. Na slici Jan Doležal i Josip Šoljić.
 Foto Hina/ Dario GRZELJ/ dag

U prvim susretima šesnaestine finala Hrvatskog nogometnog kupa dalje su prošli prvoligaši Dinamo, Inter, Cibalia i Lokomotiva, te drugoligaš Šibenik.

Hrvatski prvak Dinamo lako je prošao u osminu finala Hrvatskog nogometnog kupa pobijedivši u Puli amatere iz Velog Vrha s 5-0. Nakon tri uzastopna poraza i smjene trenera Cice Kranjčara Dinamo je u Kupu zaliječio rane s novim strategom Željkom Sopićem i potpuno izmijenjenoj momčadi u odnosu na onu koja je u nedjelju izgubila čak 2-5 kod Rijeke.

Unatoč očitom nesrazmjeru u igračkoj kvaliteti, pulski amateri su odlijevali Zagrepčanima sve do 26. minute kada je mrežu pogodio mladi Derrick Kobie Morris. To je bio i jedini gol u prvom dijelu, a u nastavku je već u 48. minuti pogodio Angelo Henriquez, koji je tako postigao svoj prvi gol u službenim utakmicama nakon čak pet mjeseci. U 57. minuti na 3-0 je povećao Španjolac Dani Olmo, koji je ušao u drugom dijelu umjesto Morrisa, a isti igrač je u 75. minuti zabio za 4-0. U 79. minuti je Armin Hodžić zabio za konačnih 5-0 i lagani prolaz branitelja naslova na pulskom igralištu Tivoli.

Među 16 najboljih u Kupu je prošla i Lokomotiva koja je s 2-1 pobijedila na gostovanju kod niželigaša Krka. U prvom dijelu su strijelci za “lokose” bili Bočkaj i Grezda, a u nastavku je zagrebačka momčad primila gol, ali i zadržala pobjedu.

Uzbudljivo je bilo u Bijelom Brdu gdje je zaprešićki Inter prošao s 3-2, a čak su tri gola pala u samoj završnici. Inter je u 88. minuti poveo s 2-1 pogotkom Makedonca Altipamarskovskog, domaći BSK je izjednačio u 90., a u drugoj minuti sudačke nadoknade Jakov Puljić je svojim drugim pogotkom donio pobjedu i prolaz Interu.

Cibalia je tek u produžetku slomila otpor domaćeg Samobora nakon što je u regularnom dijelu bilo 1-1. U dodatnom vremenu Vinkovčani su iskoristili igrača više i zabili čak pet golova za prolaz. I u Čakovcu je produžetak odlučio konačnog pobjednika nakon što su domaće Međimurje i Šibenik u 90 minuta odigrali 1-1. Šibenčani su do pobjede i osmine finala došli pogotkom u 120. minuti.

VELI VRH – DINAMO 0-5

BSK BIJELO BRDO – INTER 2-3

KRK – LOKOMOTIVA 1-2

SAMOBOR – CIBALIA 1-6 (1-1) produžetak

MEĐIMURJE ČAKOVEC – ŠIBENIK 1-2 (1-1) produžetak

U srijedu se sastaju: Jalžabet – Hajduk, Croatia Đakovo – Rijeka, Varaždin – Slaven Belupo, Vukovar 1991 – Osijek, Slavija Pleternica – Split, Neretvanac – Istra 1961, Bjelovar – Zagreb, Solin – Zadar, Libertas Novska  – Vinogradar, Rudeš – GOŠK Dubrovnik, Novigrad – Zelina (sve utakmice počinju u 15.30 sati)