KUP: Pobjeda Barcelone, asistencija Rakitića

epa05114414 Athletic Club's midfielder Markel Susaeta (2R) in action against FC Barcelona's Croatian midfielder Ivan Rakitic (2L) during their Spanish King's Cup quarter finals first leg soccer match played at San Mames stadium, in Bilbao, northern Spain, 20 January 2016.  EPA/LUIS TEJIDO

U prvom susretu četvrtfinala španjolskog nogometnog Kupa Kralja Barcelona je na gostovanju pobijedila Atheltic Bilbao 2-1, a za prvi pogodak katalonskog velikana asistirao je Ivan Rakitić.

Hrvatski veznjak je u 18. minuti sjajnom loptom uposlio Munira koji je potom majstorski svladao Iaga Herrerina. Drugi pogodak za Barcu zabio je Neymar u 24. minuti, a Baski su u samoj završnici susreta ublažili poraz golom Aritza Aduriza. Rakitić je za Barcu odigrao cijeli susret. Uzvratni susret je 27. siječnja na Camp Nou.
Večeras je odigrani i prvi susret između Celte i Atletico Madrida, a završio je bez golova. Uzvrat je 27. siječnja u Madridu.
U četvrtak su preostala dva četvrtfinalna ogleda, a sastaju se Valencia – Las Palmas, te Sevilla – Mirandes.