KUP: Lokomotiva uvjerljivo slavila u Šibeniku i postala prvi polufinalist

03.12.2019., stadion Subicevac, Sibenik - Utakmica cetvrtfinala hrvatskog nogometnog kupa, HNK Sibenik - NK Lokomotiva. Photo: Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

U prvom četvrtfinalnom okršaju dvadeset i devetog izdanja Hrvatskog nogometnog kupa Lokomotiva je rezultatom 0-4 (0-1) svladala Šibenik na Šubićevcu i tako osigurala treće polufinale natjecanja u svojoj povijesti.

Momčad Gorana Tomića do slavlja je došla zahvaljujući pogocima Mytra Uzunija, Frana Karačića, Enisa Cokaja i Dina Halilovića.

Prvu prijetnju na utakmici vidjeli smo u 18. minuti kada se nakon dobre akcije domaćih po lijevoj strani napada na dodavanje Kukeca Antunović našao u vrlo dobroj poziciji za pogodak i s nekih sedam metara uputio slabašan udarac koji je Grbić mirno obranio.

Lokomotiva je prvi put protivničkog vratara zaposlila u minuti kada je Kastrati nakon probijanja lijeve strane domaće obrane odigrao povratnu za Tucija, no lopta nakon njegovog udarca pogađa Uzunija i šibenski vratar Rogić mirno upisuje prvu obranu.

Tomićeva momčad do rezultatske prednosti stiže u 28. minuti kada je na ubačaj Kastratija s desne strane napada Uzuni u sredini glavom prebacio loptu lijevo za usamljenog Uzunija, koji mirno trese mrežu za 0-1 gostiju i svoj drugi pogodak u ovosezonskom izdanju kupa.

U 29. minuti Kastrati je imao veliku priliku za povećanje rezultatske prednosti, nakon velike pogreške Pandže izašao je jedan na jedan s Radićem, no njegov udarac s nekih sedam metara odlazi pored vratnice.

Minutu poslije odlična situacija za Šibenik. Na ubačaj Raka s desne strane Antunović je na suprotnoj strani ostao kratak te nije uspio dohvatiti loptu koja pored svih odlazi van granica igrališta.

Domaći su priliku za izjednačenje imali u 32. minuti kada je nakon odličnog prolaska Bulata Marković startao u šesnaestercu gostiju, a sudac Matoc odmah pokazao na bijelu točku za Šibenik. Izvođač je bio Kukec, koji je promašio čitav okvir vrata i tako propustio dovesti svoju momčad u rezultatski egal.

U 42. Rogić brani pokušaj Uzunija s nekih šest metara iskosa s lijeve strane i čuva minimalan zaostatak svoje momčadi.

U nastavku prvi prijete gosti, a ubrzo potom dolaze i do drugog pogotka. Moharrami je odlično prošao pored nekoliko igrača Šibenika i ostavio loptu za Tolića čiji udarac u korner odbija Rogić. Iz tog ubačaja iz kuta Lokomotiva dolazi do povećanja rezultatske prednosti. Prvi udarac Karačića odsjeo je na vratnici, a u drugom pokušaju trese mrežu za 0-2 svoje momčadi u 48. minuti utakmice.

Kukec je u 62. minuti iz slobodnog udarca s nekih osamnaest metara uputio slabašan udarac koji je Grbić sigurno obranio.

Bivši igrač Lokomotive Antunović je u 67. minuti na ubačaj Blaića s desne strane s nekoliko metara uspio uputiti udarac prema vratima, no gostujući vratar je odličnom obranom sačuvao mrežu netaknutom.

U 77. je minuti trenutno najbolji strijelac Šibenika u Drugoj HNL Juričić (ušao u 71. umjesto Ampema) bio vrlo blizu pogotka, no lopta nakon njegovog udarca s nekih dvanaest metara odlazi malo, malo pored vratnice.

Do tri pogotka prednosti Lokomotiva dolazi u 82. minuti pogotkom Cokaja, koji je loptu u mrežu pospremio dalekometnim udarcem prvenstveno zahvaljujući katastrofalnoj reakciji vratara Rogića.

U 89. minuti Matoc je dosudio indirekt za Šibenik na nekih šest metara, no udarac Kukeca je blokiran.

Konačnih 0-4 djelo je Halilovića koji je na dodavanje Karačića pospremio loptu u mrežu u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Sutra se igraju još dva četvrtfinalna susreta, u Zaprešiću će Inter protiv Osijeka (16:30) pokušati izboriti polufinale natjecanja drugu sezonu u nizu (ukupno treće u klupskoj povijesti), dok će Gorica u Velikoj Gorici protiv Slaven Belupa (19:00) igrati svoj prvi četvrtfinalni kup okršaj u klupskoj povijesti.

Posljednji susret ove faze natjecanja domaćeg kupa igraju Rijeka i Dinamo, no ta utakmica je dogovorom klubova odgođena za 5. veljače sljedeće godine.