Kup kralja: Trećeligaš Cornella otjerao Barcelonu u produžetak

epa08956447 FC Barcelona's striker Antoine Griezmann (R) vies for the ball with Cornella's midfielder Eloy Gila (L) during the Spanish King's Cup round-of-32 soccer match between UE Cornella and FC Barcelona held at Nou Municipal Stadium, in Cornella de Llobregat, Barcelona, Spain, 21 January 2021.  EPA/Enric Fontcuberta

EPA/Enric Fontcuberta

Španjolski trećeligaš Cornella, klub iz predgrađa Barcelone, otjerao je ponos Katalonije u produžetak utakmice šesnaestine finala Kupa kralja u kojem je Barcelona na kraju slavila s 2-0.

Ousmane Dembele je postigao prvi pogodak u 92. minuti, a pobjedu Barcelone potvrdio je Martin Braithwaite na samom kraju produžetka. Tako su Katalonci izbjegli sudbinu Real Madrida koji je večer prije ispao od trećeligaša Alcoyana.

U osnovnom dijelu utakmice su igrači Barcelone propustili realizirati dva kaznena udarca, a junak je bio domaći vratar Ramon Juan Ramirez. Prvo je u 39. minuti obranio udarac Miralemu Pjaniću, a u 80. minuti zaustavio je pokušaj Ousmanea Dembelea.

Tako je Barcelona treću utakmicu zaredom morala u produžetak. U Superkupu su prošli u finale protiv Real Sociedada preko jedanaesteraca, a u finalu su izgubili u produžetku od Athletic Bilbaa.

Cornella nije uspjela napraviti još jednu senzaciju, nakon što je u prijašnjem krugu Kupa kralja izbacila Atletico Madrid.

Athletic Bilbao je jedva izbjegao eliminaciju na gostovanju kod trećeligaša Ibize, a baskijska momčad je nastup u osmini finala izborila golom u sučevom vremenu.

Perez Mateo je u 12. minuti doveo domaće u vodstvo. Preokret je uslijedio u drugom poluvremenu. Raul Garcia je u 52. minuti izjednačio, a pobjednički pogodak za prolaz dalje Athletica postigao je Nunez u prvoj minuti sučevog dodatka.