KUP KRALJA Slavlja Barcelone, Celte, Athletica i Las Palmasa

EPA/Toni Albir

Barcelona je u srijedu osigurala prolazak u četvrtfinale Kupa kralja, pobijedivši i u uzvratu Espanyol sa 2:0. Četvrtfinale su izborili i Celta, Athletic Bilbao i Las Palmas.

Oba pogotka za Barcelonu postigao je Munir El Haddadi, u 32. minuti na asistenciju Lea Messija, te u 88. na asistenciju Aleixa Vidala. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Barcelonu. Sa ukupnih 6:1 Barcelona je prošla u četvrtfinale.

Las Palmas je sa 3:2 slavio protiv Eibara, baš kao i u prvoj utakmici. Autogolom Davida Junca Renea Las Palmas je došao u vodstvo u 43. minuti. Eibar potom preokreće rezultat, pogocima Borje Ekize u 52. te Sergija Enricha samo minutu kasnije. Ipak, do kraja utakmice Las Palmas postiže još dva pogotka i rješava pitanje pobjednika – pogodili su Momo u 59. te David Garcia u 83. minuti.

Athletic je sa 1:0 slavio protiv Villareala, a jedini pogodak na utakmici postigao je Inaki Williams u 21. minuti. Kako je Athletic slavio i prvu utakmicu (3:2), danas su potvrdili svoj prolaz u četvrtfinale.

Na kraju, Celta je s 2:0 bila bolja od Cadiza. John Guidetti je doveo domaćine u prednost u 35. minuti s bijele točke, a Dejan Dražić zaključio je pobjedu u 77. minuti. Celta je prošla dalje s ukupnim rezultatom od 5:0.