Kup Kralja: Pobjeda Atletica uz debi Ive Grbića i pogodak Šime Vrsaljka

03.09.2020., Stadion Maksimir, Zagreb - Trening hrvatske nogometne reprezentacije uoci susreta u Ligi nacija s Portugalom i Francuskom.Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Marko Prpic/PIXSELL

Nogometaši Atletico Madrida u srijedu su u prvom kolu Kupa Kralja slavili na gostovanju kod trećeligaša Cardassara s 3:0. Hrvatski vratar Ivo Grbić debitirao je na vratima Atletica, dok je Šime Vrsaljko u svom prvom nastupu nakon devet mjeseci postigao pogodak.

Grbić je upisao prvi nastup otkako je u Madrid došao iz Lokomotive kao prva pričuva Slovencu Janu Oblaku. Protiv Cardassara nije primio pogodak, što je veliko ohrabrenje za budućnost 24-godišnjega Splićanina.

Vrsaljko se pobjednički vratio u postavu Atletica nakon čak devet mjeseci stanke zbog ozljede. Samo sedam minuta nakon što je ušao u igru pogodio je u 83. minuti za konačnih 3:0. Vrsaljko je posljednju utakmicu odigrao 11. ožujka u Ligi prvaka protiv Liverpoola, kada je ozlijedio koljeno. Ovo mu je tek drugi gol za Atletico, prvi je postigao prije tri godine također u Kupu kralja.