KUP ITALIJE Inter tek nakon jedanaesteraca protiv trećeligaša do četvrtfinala

epa06365281 Inter's midfielder Ivan Perisic (R) celebrates with his teammate Andrea Ranocchia (L) after scoring the 1-0 lead during the Italian Serie A soccer match between Inter Milan and AC Chievo Verona at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 03 December 2017.  EPA/MATTEO BAZZI

Vodeća momčad talijanske Serie A, milanski Inter, u utorak je teže nego što je bilo za očekivati prošao u četvrtfinale Kupa Italije. Na putu im je stajao trećeligaš Pordenone, kojima Inter u 120 minuta nije uspio postići pogodak, pa su prolazak u četvrtfinale izborili tek nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Inter je tijekom 90 minuta osnovnog dijela i 30 minuta produžetka uputio čak 33 udarca prema vratima petoplasirane momčadi Serie C, od čega deset u okvir vrata, ali lopta jednostavno nije htjela u mrežu trećeligaša.

U drugom poluvremenu u igru su ušli i hrvatski reperezentativci – Marcelo Brozović u 46., a Ivan Perišić u 67. minuti. Obojica su se mogla upisati u strijelce, ali njihova preciznost bila je na nivou suigrača.

Brozović i Perišić bili su, ipak, precizni u jedanaestercima, za razlkiku od Skriniara i Gagliardinija, koji su promašili. No, i gosti su u prve četiri serije dvaput bili neprecizni. Icardi je pod pritiskom ispadanja pogodio u završnoj seriji i izjednačio na 3-3.

Tragičarom Pordenonea postao je 20-godišnji branič Giulio Parodi koji je promašio u sedmoj seriji. Nagatomo je na drugoj strani bio precizan i odveo je Inter u četvrtfinale, gdje momčad Luciana Spalettija čeka boljeg iz dvoboja Milana i Verone.