KUP HRVATSKE: Prošli Hajduk i Rijeka

Opatija, 28.10.2015 - Utakmica osmine finala hrvatskog nogometnog Kupa Opatija - Rijeka.
foto HINA/ Miljenko KLEPAC/ ik

Nogometaši Hajduka, Rijeke i Osijeka plasirali su se u četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa pobijedivši u srijedu u gostima niželigaške klubove.

Hajduk je slavio kod petoligaša Lekenika s 5-1, iako su u 21. minuti domaćini poveli zgoditkom Dejana Živčića. U 31. minuti je dosuđen kazneni udarac za Hajduk kojeg je u izjednačenje pretvorio Mijo Caktaš, a dvije minute kasnije Anton Maglica je doveo Splićane u vodstvo. Maglica je u 54. minuti zabio i svoj drugi zgoditak, da bi Caktaš (84) i Ante Roguljić (85) u završnici ostvarili konačnih 5-1 za Hajduk. Utakmica u Lekeniku je odigrana u svečanom ozračju zbog 65. rođendana navijačke skupine Torcida.

Rijeka je u “kvarnerskom derbiju” pobijedila u gostima niželigaša Opatiju s 3-0, iako u prvom poluvremenu nije bilo golova. U drugom dijelu su Marin Tomasov (54), Roman Bezjak (70) i Odise Roshi (78) ipak favoriziranoj Rijeci donijeli plasman u četvrtfinale.
Osijek je do četvrtfinala došao pobjedom kod zagrebačkog HAŠK-a s 2-0 pogocima Tomislava Štrkalja (69) i Nikole Mandića (77).

Popodne igraju Zadar i Lokomotiva, te Zagreb i Istra 1961, a u utorak su plasman među osam najboljih izborili Dinamo, Inter i Slaven Belupo. Dinamo je slavio kod Mladosti iz Ždralova s 3-1, Slaven Belupo je na Šubićevcu pobijedio Šibenik s 2-0, dok je Inter u Zaprešiću tek nakon jedanaesteraca izbacio drugoligaša Cibaliju (0-0, 4-3).