KUP Cibona izborila polufinale

epa05778756 Adam Hrycaniuk (back) of Stelmet BC Zielona Gora and Scott Reynolds (front) of Cibona Zagreb in action during their FIBA Europe Cup round of 16 basketball match in Zielona Gora, Poland, 08 February 2017.  EPA/Maciej Kulczynski POLAND OUT

Košarkaši Cibone izborili su polufinale Kupa Krešimira Ćosića nakon što su u Šibeniku u dramatičnoj utakmici pobijedili GKK Šibenik s 77-75 (18-25, 21-20, 16-14, 22-16).

Cibona je prošla među četiri najbolje momčadi u Kupu, iako su nakon tri četvrtine zaostajali, no u zadnjoj četvrtini su Zagrepčani bili boljih živaca. Zadnjih devet koševa na utakmici palo je s linije slobodnih bacanja,a pobjedu je Ciboni donio Luka Žorić koji je u zadnjih 13 sekundi pogodio tri od četiri bacanja. Šibenčani su imali zadnji napad, u kojem je Ivan Siriščević promašio tricu za pobjedu.

Kod Cibone su najbolji Željko Šakić (23), Žorić (18) i Marin Rozić (11), dok su Šibenčane predvodili Ive Ivanov (21), Teo Petani (15) i Roko Badžim (15).

Ranije u četvrtak su se i košarkaši Zadra plasirali u polufinale Kupa Krešimira Ćosića nakon što su pobijedili Split s 80-64 (28-4, 15-24, 16-21, 21-15). Zadrani su do pobjede došli nevjerojatnim otvaranjem utakmice jer su prvu četvrtinu okončali s vodstvom od čak 28-4. Splićani su u nastavku pokušali nadoknaditi svoj katastrofalan početak utakmice, ali su nakraju ipak doživjeli uvjerljiv poraz. Ivan Marinković (15), Jakov Vladović (13) i Boris Barać (12) su predvodili Zadrane, dok je kod Splićana jedini raspoloženi bio Mateo Kedžo s 24 ubačaja.

Zadar će u polufinalu u petak igrati s najvećim favoritom za naslov Cedevitom, dok šibenski Jolly u drugom polufinalu igra protiv Cibone.