Kristijan Lovrić ‘trademarkom’ presudio ‘Farmaceutima’ u Koprivnici

08.02.2021., Koprivnica - Hrvatski Telekom Prva liga, 20. kolo, NK Slaven Belupo - HNK Gorica. Photo: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

U posljednjoj utakmici programa 20. kola HT Prve lige Gorica je na Ivan Kušek Apaš stadionu u Koprivnici rezultatom 0-1 (0-0) svladala Slaven Belupo i tako stigla do jedanaeste ligaške pobjede u sezoni.

Pogodak vrijedan tri boda svojim je ‘trademarkom’ u 59. minuti susreta postigao najbolji strijelac lige Kristijan Lovrić.

Uvodno su konkretniji u posljednjoj trećini bili gosti, no nisu konkretnije uspjeli zaposliti Filipovića koji prvo s dalekometnim pokušajem Lovrića nije ni imao potrebu reagirati, a u 10. minuti je mirno obranio udarac Kalika glavom sa šest metara.

U 15. minuti Duje Strukan svira prekšraj za domaće zbog Sukovog neopreznog starta nogom na glavu Glavčića, a žuti karton veznjaku gostiju splitski sudac pokazuje tek kad je sprskom veznjaku počela teći krv… Jer u suprotnom to valjda nije bila opasna igra dostojna javne opomene?

Velika gužva u petercu ‘Farmaceuta’ nastala je u 19. minuti nakon ubačaja iz kuta. Filipović je loše izletio u pokušaju da uhvati loptu, no ipak dovoljno pravovremeno da ‘blokira’ pokušaj Babeca glavom, u nastavku odbijenu loptu baš u Babeca sa sedam metara napucava Steenvoorden.

U 25. minuti poslije blokiranog udarca Špikića, Dieye se uspijeva postaviti ispred Gamarre koji ga udara, Senegalac pada, ali Strukan ne svira ništa. Uslijedila je poduža tiha VAR provjera nakon koje se utakmica nastavila bez posljedica po domaćine. Dojam je da je Slavenov Argentinac prvo ‘skupio’ loptu, a zatim nogu protivničkog igrača te je za pretpostaviti da je to razlog zbog kojeg VAR sudac Bebek glavnom nije sugerirao da sam ide pogledati situaciju.

Konstantan je bio pritisak Gorice. U 27. minuti Dieye s lijeve strane igra u sredinu za Kalika, koji ostavlja povratno za Suka, Nizozemac puca s petnaestak metara iz prve, no Filipović je spreman i odbija van šesnaesterca. Minutu poslije Lovrić pokušava s osamnaest metara s desne strane napada, lopta je otišla pristojno pored suprotne vratnice.

Gorica je ponovno prijetila u 40. minuti. Prvo se Krizmanić sjurio u šesnaesterac po lijevoj strani napada i umjesto na udarac odlučio na dodavanje za Špikića na suprotnoj strani, no taj pokušaj uspješno su domaći blokirali. Nekoliko trenutaka poslije opasnost za ‘Farmaceuta’ s desne strane napada, lopta se od Prce odbija do Kalika koji poteže iz prve s dvanaestak metara pod gredu, Filipović koncentriran i spreman.

Prvu nešto konkretniju opasnost po vrata Banića domaći su kreirali iz prekida u četvrtoj od pet minuta sudačke nadoknade. Na ubačaj Lulića u skoku je na petercu najviši bio Bogojević, no lopta nakon njegovog udarca glavom odlazi pristojno preko okvira vrata.

U nastavku nešto aktivnija Stipićeva momčad, kontrolirali su domaćini događanja na travnjaku i nisu dopuštali gostima da vode igru. Prvo uzbuđenje u drugom dijelu vidjeli smo u 52. minuti kada su Strukan i VAR kolege Bebek i Kezele nakon kraće tihe provjere potvrdili da kontakt Doke i Knolla, nakon kojeg je njemački napadač pao u šesnaestercu gostiju, nije bio dovoljan za najstrožu kaznu.

Četiri minute poslije gosti neopravdano traže kazneni udarac. Lovrić je pucao s petnaest metara i pogodio Lulića u rame. Strukan s VAR kolegama nakon još jedne tihe provjere potvrđuje ispravnost svoje odluke.

Orešćaninova momčad do rezultatske prednosti dolazi u 59. minuti. Debitant Gamarra izgubio je loptu od Špikića u protivničkoj polovici, odlično krilo gostiju vuče prema naprijed i pronalazi lijevo Lovrića, a najbolji strijelac lige svojim ‘trademarkom’ s ruba šesnaesterca šalje loptu u sam gornji suprotni kut za 0-1 i svoj četrnaesti ligaški pogodak u sezoni, ukupno 38. u 80. Prva HNL nastupu.

Minutu poslije pogotka Dieye (dojam je iz nedozvoljene pozicije) bježi po desnoj strani napada ulazi u šesneaesterac i igra povratno za Suka, njegov udarac s dvanaest metara kratko odbija Filipović, a ispred Kalika loptu u korner dva metra od gol crte odbija van Bruggen.

U 66. minuti Glavčić na centru starta s dvije noge na Steenvoordena koji ostaje na nogama no ljutito hvata srpskog veznjaka za vrat i odbacuje natrag na travnjak. U cijelu situaciju umješao se i Lulić, a Duje Strukan cijelu situaciju okončava sa žutim kartonima Nizozemcu i Luliću.

Gorica u 71. minuti igra odličnu kontru, u završnici je na desnoj strani Kalik praktički u jedan na jedan s Filipovićem koji mu brani snažan, ali neprecizan udarac s desetak metara.

Generalno smo nakon pogotka Gorice gledali posjedom dominantniji Slaven, koji se aktivno trudio nekako konkretnije doći u posljednju trećinu, no takvih situacija bilo je zaista malo. U četvrtoj i posljednjoj minuti sudačke nadoknade slabašan udarc Bačelića Grgića s dvanaest metara bio je zapravo sve s čim je Banić imao ozbiljnijeg posla.

Slaven Belupo je u sljedećem kolu gost na Poljudu kod Hajduka, dok će Gorica na svom stadionu ugostiti Šibenik.