Kristijan Bistrović zabio za slavlje CSKA Moskve

12.06.2019. , Pula - Stadion Aldo Drosina. Prijateljska medjunarodna nogometna utakmica U-21, Hrvatska-Danska. Kristijan Bistrovic

Goran Kovacic/PIXSELL

Ruski prvoligaš CSKA Moskva za koju nastupaju tri hrvatska nogometaša slavio je danas protiv Tambova rezultatom 0:2. U strijelce se upisao i hrvatski veznjak Kristijan Bistrović.

CSKA je u devetom kolu tražila svoju šestu prvenstvenu pobjedu i do nje je i stigao. Za goste je od hrvatskih nogometaša od prve minute počeo samo Nikola Vlašić, koji je na kraju odigrao cijeli susret.

Gosti nisu odigrali dobro prvo poluvrijeme, ali je drugo bilo nešto bolje. Početkom drugog u igru je ušao još jedan hrvatski nogometaš – 23-godišnji Zvonimir Šarlija.

Ipak, jedan od ključnih trenutaka dogodio se tek u 84. minuti. Tada na teren stupa i treći hrvatski predstavnik u moskovskom klubu, Kristijan Bistrović. Dvadesetjednogodišnji bivši igrač Slaven Belupa tek što je ušao u igru, u istoj minuti i zabija pogodak za vodstvo svoje momčadi. Lopta se nakon kornera odbila Bistroviću koji ‘poteže’ sjajan volej, i zabija za vodstvo CSKA.

Bistrović je tako prvim prvenstvenim golom donio vrlo važan gol CSKA Moskvi, a pobjedu je samo potvrdio Magnusson pogotkom u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

CSKA je na tablici drugi s 19 bodova, jednim manje od vodećeg Zenita.