Kreilachov RSL dramatičnim slavljem u Kansas Cityju osigurao konferencijsko finale MLS-a

MLS YouTube Screenshot

U jučer odigranom polufinalnom okršaju zapadne konferencije MLS kup završnice Real Salt Lake je rezultatom 1-2 (1-0) pred 21 650 gledatelja u Kansas Cityju svladao Sporting KS i tako još jednim dramatičnim raspletom stigao do četvrtog konferencijskog finala u klupskoj povijesti.

Podsjetimo, momčad za koju nastupa 32-godišnji Damir Kreilach svoje je mjesto u MLS kup završnici osigurala slavljem upravo nad Sporting KS-om u posljednjem kolu ligaškog dijela nademtanja i to zahvaljujući pogotku Vukovarca za 1-2 u petoj minuti sudačke nadoknade. U četvrtfinalnom dvoboju RSL je bez upućenog udarca uspio sačuvati 0-0 sa Seattle Soundersima te ih potom izbaciti nakon bolje izvedenih jedanaesteraca.

Protivno svim očekivanjima američke nogometne javnosti RSL je sinoć odigrao dosta konkretniju utakmicu te u konačnici uspio stići do preokreta nakon što je domaćine u vodstvo doveo Johnny Russel poentiravši s bijele točke u 24. minuti. Kreilachova momčad do izjednačenja je stigla preko Andersona Julija u 70., a potpunog preokreta i velikog slavlja zahvaljujući Bobbyju Woodu koji je za konačnih 1-2 pogodio u prvoj minuti sudačke nadoknade.

U finalu zapadne konferencije svoje su mjesto osigurali i Portland Timbersi (četvrtoplasirani u ligaškom dijelu nadmetanja) koji su 0-1 slavljem u polufinalu izbacili prvake ligaškog dijela prvenstva – Colorado Rapidse.

Finale istočne konferencije za sada je osigurala Philadelphia 1-3 slavljem nad Nashvillom, dok će drugi sudionik biti poznat nakon okršaja New England Revolutiona i New York Cityja (1. prosinca).

Konferencijska finala MLS kupa na rasporedu su 4. i 5. prosinca.

OZNAKE: mls, Damir Kreilach