Kramarić s četiri gola srušio Borussiju Dortmund

08.06.2019., stadion Gradski vrt, Osijek - Kvalifikacije za Europsko prvenstvo 2020., skupina E, 3. kolo, Hrvatska - Wales. Andrej Kramaric.

Davor Javorovic/PIXSELL

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić na nevjerojatan način je obilježio posljednje, 34. kolo, Bundeslige. U uvjerljivoj pobjedi (0:4) njegovog Hoffenheima na gostovanju kod viceprvaka Borussije Dortmund 29-godišnji napadač postigao je čak četiri pogotka.

Time je postao prvi igrač Hoffenheima koji je u jednom susretu Bundeslige postigao četiri gola te prvi nogometaš koji je Borussiji na domaćem terenu zabio četiri zgoditka. Kramarić je čitavu sezonu imao velikih problema s ozljedama tako da je ukupno upisao samo 20 nastupa u kojima je postigao 12 golova.

Poker pogodaka u današnjem dvoboju na Signal Iduna Parku Kramarić je otvorio u 8. minuti kada je nakon dodavanja Kadarabeka precizno pogodio s 18 metara. Ponovno se u strijelce upisao u 30. minuti kada je s pet metara iza leđa Burkija skrenuo loptu upućenu od Skova. Novi pogodak zabilježio je u 48. minuti kada ga je u priliku izbacio Bebou, on se potom driblingom oslobodio Piszczeka, a onda s vrha šesnaesterca mirno svladao Burkija. Svoj show je zaključio dvije minute poslije kada je realizirao kazneni udarac.

U posljednjem kolu Borussija Monchengladbach se pobjedom nad Herthom pridružila Bayernu, Borussiji Dortumnd i RB Leipzigu koji će iduće sezone predstavljati njemački nogomet u Ligi prvaka. Od direktnog ispadanja se pak spasio Werder koji je na domaćem terenu uvjerljivo svladao Koln te je tako iskoristio poraz Fortune Dusseldorf na gostovanju kod Union Berlina. Momčad iz Bremena tako odlazi u doigravanje za ostanak u Bundesligi gdje će igrati s trećeplasiranom momčadi druge lige.

Nijemci će nogometnu sezonu zaključiti finalom kupa koje se tradicionalno igra na Olimpijskom stadionu u Berlinu, a o osvajaču trofeja 4. srpnja odlučivat će Bayern i Bayer Leverkusen.