Kramarić pogodio za pobjedu Hoffenheima, Eintrachtu bod protiv Bayerna

EPA/Uwe Anspach

– Napadač hrvatske nogometne reprezentacije Andrej Kramarić bio je strijelac pobjedničkog pogotka za Hoffenheim u 2-1 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Freiburga u susretu 8. kola njemačkog prvenstva kojim je njegova momčad skočila na peto mjesto ljestvice.

Kramarić je realizirao 11-erac za 2-1 u 81. minuti susreta.

Prethodno je domaće u vodstvo doveo Wagner (34), a izjednačio je Niederlechner (78).

Kramarić je na terenu proveo svih 90 minuta.

Eintracht iz Frankfurta, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, odigrao je 2-2 (1-1) na svom terenu protiv prvaka Bayerna, a pogodak vrijedan boda postigao je s igračem manje na terenu.

Bayern je dva puta vodio golovima Robbena (10) i Kimmicha (62), a Eintracht je uspijevao poravnati preko Husztija (43) i Fabiana (78). No, osim što je bio strijelac, Huszti je dobio i crveni karton u 65. minuti.

Bivši hrvatski reprezentativac Ante Rebić igrao je za Eintracht do 67. minute.

Iako je drugo kolo odigrao neodlučeno, Bayern je vodeći na ljestvici sa 17 bodova, dva više od drugog Koelna, koji je sa 2-1 svladao Ingolstadt, dok je Eintracht sedmi sa 11 bodova.

Alen Halilović odgledao je s klupe 0-0 remi Hamburger SV-a na gostovanju kod Borussije Moenchengladbach. Gostujući sastav do boda je stigao iako je od 25. minute bio s igračem manje, a domaćin nije iskoristio niti dva kaznena udarca.

HSV je sada pretposljednji, 17. s dva boda, dok je Borussia Moenchengladbach osma sa 11 bodova.

OZNAKE: kramarić