Kostić strijelac za pobjedu Juventusa nad Interom

epa10532846 FC Inter Milan's midfielder Marcelo Brozovic in action against Juventus FC's midfielder Matias Soule during the Italian serie A soccer match between FC Inter and Juventus in Milan, Italy, 19 March 2023.  EPA/ROBERTO BREGANI

EPA/ROBERTO BREGANI

U derbi susretu 27. kola talijanske Serie A nogometaši Juventusa su u gostima bili bolji od Intera te su slavili s 1-0.

Gol odluke postignut je u 23. minuti. Nakon akcije Vlahovića i Rabiota, francuski nogometaš je uposlio Filipa Kostića koji je dobro naciljao i pogodio suprotni kut za vodstvo Juventusa, što se kasnije ispostavilo kao pogodak odluke.

Kroz utakmicu opasniji i napadački konkretniji bio je Juventus. U drugom poluvremenu su gosti iz Torina imali nekoliko dobrih prilika te su mogli znatno ranije osigurati tri boda. No, Kostić, Vlahović, Locatelli i Chiesa nisu pogađali cilj.

S druge strane, Inter je bio bezidejan kako doći do pogotka i izjednačenja. Pokušavao je domaćin s brojnim ubačajima, a tek je u završnici nešto ozbiljnije zaprijetio Hitarjan.

Za Inter je cijelu utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović.

Inter je treći na ljestvici, dok je Juventus ostao sedmi, s tim da bi Juventus bio uvjerljivo drugi da nije kažnjen s 15 bodova.

U posljednjih dvanaest utakmica, u svim natjecanjima, ovo je bila deseta pobjeda Juventusa. Inter je izgubio treću prvenstvenu utakmicu od posljednje četiri.